Zrodnia i kara

Dramat w Nowym Mieście Lubawskim

Kolejna historia z nieodpowiedzialną nastoletnią matką w roli głównej. Ile jeszcze takich nieszczęść musi się wydarzyć? Kiedy za takie zbrodnie 16-latki będą odpowiadać jak dorosłe osoby?

Macierzyństwo to piękna rzecz.

Ile kobiet stara się, aby w końcu zajść w ciąże?

Ile nadziei mają w medycynie, która z roku na rok idzie coraz bardziej do przodu. Niestety nie dla każdej kobiety ciąża to coś, co je uszczęśliwia, że powstaje nowe życie. Zwłaszcza, kiedy matką zostaje nastoletnia dziewczyna, która kompletnie nie jest na to gotowa. Przykładem tego jest makabryczna historia nieletniej, która przyszła do szpitala z nieżyjącym noworodkiem. Miało to miejsce 8 marca w Nowym Mieście Lubawskim. Kobieta twierdziła, że urodziła 7 marca i jej dziecko już nie żyło. Jednak sekcja zwłok wykazała, że dziewczyna nie jest szczera z policją, a dziecko po porodzie było żywe.

Przesłuchani zostali wszyscy, którzy mieli styczność ze sprawą zaczynając od lekarzy i personelu medycznego.

Zarzuty popełnionego przestępstwa usłyszał partner nastolatki. Ten niespełna 17-latek może trafić na 8 lat do więzienia. Ma on odpowiedzieć za to, że pomógł dziewczynie w przerwaniu ciąży, gdy dziecko było już na tyle dojrzałe, że bez problemu przeżyłoby poza organizmem ciężarnej. Nastolatka z racji tego, że jest osobą młodocianą została zamknięta w ośrodku wychowawczym i tam spędzi czas do momentu rozprawy, którą poprowadzi sąd rodzinny. Odpowie za zabójstwo swojego dziecka. Po względnym wywiadzie rodzinnym okazało się, że żaden organ ścigający nie interweniował w domu nastolatki, a jej rodzice wiedzieli o ciąży.

 Czy w takich przypadkach – jednych z najgorszych, bo ofiarami są niczemu niewinne noworodki – 16-letni przestępcy nie powinni odpowiadać jak dorośli? Skoro nastolatka była na tyle „ dojrzała „ żeby iść do łóżka ze swoim partnerem, to chyba powinna wiedzieć o ewentualnych konsekwencjach. Skoro dozwolony jest seks z 16-letnią osobą, to, czemu odpowiada za swoje czyny nadal, jako dziecko? Ile jeszcze takich nieszczęśliwych historii musi się zdarzyć, żeby prawo w końcu było na tyle surowe, że na myśl by nie przyszło nikomu, aby popełnić taką zbrodnię? Pozwalając 16-latkom na seks, skazujemy noworodki nie tylko na niedojrzałych rodziców, ale tak jak w tym przypadku na śmierć.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o