Znalezione

Policja odmówiła pomocy, by odnaleźć właścicielkę znalezionej rzeczy.

Zmarnowałam tylko czas na policji, jeśli sama się za to nie wezmę to nikt mi nie pomoże, a już policja to na pewno. Zawiodłam się.

Będąc dzisiaj na mieście znalazłam drogocenny kolczyk, nawet się zastanawiałam czy bo go sobie nie zatrzymać, ale z drugiej strony po co mi jeden kolczyk. Postanowiłam, że udam się na pobliski komisariat policji by dowiedzieć się czy jest szansa by kolczyk wrócił do właścicielki, niestety nie uzyskałam pomocy, a co gorsze ten kolczyk się spodobał jednej z policjantek, która koleżance niby po cichu ale wszystko słyszałam, powiedziała, że jest śliczny i chętnie by sobie go zostawiła.

Nie dziwi mnie, że jej się spodobał, bo wyglądał na drogi, zdziwiła mnie jednak jej postawa jako policjantki, że z chęcią by go nie oddawała. Słysząc taki tekst to już wiem dlaczego, policji nie udaje się rozwiązać spraw zaginionych rzeczy, bo jak znajdą złodzieja i łup to wolą sobie zatrzymać niż oddać właścicielowi. Z posterunku policji wyszłam z owym kolczykiem, postanowiłam, że sama go oddam, przecież na FB co rusz ktoś pisze spottet, że zgubił daną rzecz.

Gdym od razu pomyślała o FB, to nie musiała bym marnować czasu na policji. Straciłam całkowicie zaufanie do policji, zwłaszcza do tej w mojej okolicy. Gdyby ten kolczyk był kupiony w byle sklepie za 10 zł. to by mi nawet nie przyszła na myśl policja, bo by mnie wyśmiali już na wstępie, ale był cenny. Prędzej czy później odnajdę właścicielkę tego kolczyka, liczę że odnajdę ją na fb, jeśli nawet tak się nie stanie to trudno, ale przynajmniej się starałam by odnaleźć. Ktoś kto zgubi coś cennego zawsze chce to odzyskać.

A na policję już nigdy nie pójdę, choćbym nie wiem co znalazła, lub zgubiła. Policja jest od pomagania, nie od odmawiania pomocy. Nie prosiłam o wiele, ale jak widać chyba jednak oczekiwałam zbyt wiele. W sumie to można się było spodziewać, że nie pomogą, bo znalezisko było małe, może małe ale cenne. Ciekawi mnie co trzeba znaleźć by się tym zajęli, walizkę wypchaną hajsem ? Tylko, że wtedy to na pewno by nawet nie szukali, tylko od razu by planowali na co ją wydadzą.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o