lekarz, ginekolog, ciąża, zdrowie
Zdrowie Zdrowie i medycyna zdrowie i uroda

Jak lekarz ginekolog sprawdza ciążę?

Z chwilą, kiedy kobieta potwierdzi u ginekologa swój błogosławiony stan, może wejść pod jego profesjonalną opiekę. Monitorowanie przebiegu ciąży gwarantuje bezpieczeństwo matce i nienarodzonemu jeszcze dziecku.


W jaki sposób ginekolog sprawdza u kobiet ciążę?

Im szybciej będziesz pod opieką ginekologa tym dla Ciebie lepiej. Dlatego, jeżeli podejrzewasz u siebie ciąże nie zwlekaj z wizytą u lekarza. Po potwierdzeniu ciąży – poprzez badanie USG – lekarz ginekolog kieruje pacjentkę na dodatkowe badania. Wśród takich badań znajdują się:
* oznaczenie czynnika Rh, które umożliwia wykluczyć u kobiety konflikt serologiczny,
* badanie krwi i badanie moczu,
* stężenie cukru we krwi,
* przeciwciała odpornościowe,
* cytologia,
* badanie czystości pochwy,
* badanie w kierunku toksoplazmozy,
* badanie w kierunku różyczki,
* badanie HIV i HCV,
* określenie czynnika WR.

Podczas pierwszego trymestru ciąży niezwykle ważne są systematyczne wizyty u lekarza i badania, które pozwalają sprawdzić, czy aby na pewno zarodek prawidłowo się rozwija. Wśród tych, które matka musi wykonać są:
* badanie krwi,
* badanie moczu,
* cytologia i badanie bakteriologiczne,
* badanie na przeciwciała anty-D.

Po skończeniu 20 tygodniu ciąży trzeba przeprowadzić testy na cukrzycę ciążową, która jeśli jest nieleczona może prowadzić do uszkodzenia płodu. W sytuacji kiedy zostanie ona stwierdzona przyszła mama musi pozostawać pod stałą opieką lekarza i diabetologa. Po 40 tygodniu ciąży matka powinna dodatkowo wykonać badanie KTG. Przed wyznaczonym terminem porodu robi się też jednorazowo badanie USG. Po 41 tygodniu ciąży przyszła mama otrzymać może skierowanie od lekarza do pozostania w szpitalu do rozwiązania.

zobacz koniecznie temat tabletki na powiększenie biustu

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o