zamachy

Czy mężczyzna zamieszkały w Półtusku chciał podłożyć bombę?

Artykuł prezentuje sytuacje, która wydarzyła się w obrębie obszaru Pułtuska gdzie mężczyzna, chcąc niewinnie ogrzać się w policyjnej komendzie siedząc w poczekalni zadzwonił pod numer alarmowy informując, że podłożył bombę.

Mężczyzna oznajmił, fakt, iż podłożył bombę w obszarze Pułtuskiej Komendy Policji. Oskarżonemu 54-latkowi, który twierdził, że podłożył bombę w pułtuskiej komendzie, grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna jak twierdził odwiedził komendę policji pułtuskiej, by chociaż przez chwilę się rozgrzać i odpocząć. Przedwczoraj rano dnia 18.02 bieżącego roku w niedziele doszło do powiadomienia ogromnie nieodpowiedzialnego mieszkańca Pułtuska. Oskarżony pojawił się w komendzie, by chwilę odpocząć i się „zagrzać”. Funkcjonariusze, pełniący w tamtym czasie dyżur, z racji na ujemną temperaturę na zewnątrz i duży mróz, zlitował się nad pułtuszczaninem i poprosił by mężczyzna pozostał w poczekalni.

Siedzący w poczekalni policyjnej mężczyzna, wykonał telefon na numer służb alarmowych 112 i poinformował o podłożeniu w tutejszej jednostce Komendy materiał wybuchowy, jak określił — bombę, która niebawem ma  zdetonować. Po zakończeniu rozmowy przeprowadzonej pod numerem alarmowym 112 mężczyzna opuścił mury komendy policji. Jednak po wyjściu z komendy oskarżony natychmiast został zatrzymany. Policjanci przeszukali mężczyznę pod względem posiadania przy sobie niebezpiecznych przedmiotów takich jak broń palna i substancji wybuchowych. W ciągu przeszukiwania nie znaleziono żadnych substancji mogących zagrozić zdrowiu i życiu jego, jak i innych osób. Pułtuszczanin nie był logicznie wyjaśnić swojego zachowania. 54-latek był w stanie odurzenia alkoholowego i posiadał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Niezwłocznie umieszczony w areszcie policyjnym. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Policja apeluje więc o odpowiedzialne i tylko w razie potrzeby korzystnie z numerów alarmowych. Numerami alarmowymi są następująco : 112, 999, 998, 997, Korzystanie z tych numerów celach wszelakich żartów i celów zbędnych pociągnie osoby będące autorami takich żartów do odpowiedzialności karnej. Każda pokroju informacja jest w niezwłocznym tempie sprawdzana bardzo dokładnie przez policyjnych pracowników. Policja nie może w żadnym przypadku zbagatelizowania jakichkolwiek zgłoszeń.

Osoby, które wywołują fałszywy alarm i sprawia tym samym działanie służb medycznych, jak i również porządkowych, może zostać pociągnięta do zwrotu kosztów akcji ratowniczej pogotowia i odpowiedzialności karnej.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments