Stomatologia estetyczna a dzieci - czy to bezpieczne?
zachodniopomorskie

Stomatologia estetyczna Darłowo

Jeszcze wiele kobiet ma z braków z działu stomatologii estetycznej, by napawać się pięknym widokiem naszych zębów. Jednak albo są one miłe dla dzieci? Warto poznać się z najbardziej rozpowszechnionymi środkami i doświadczyć albo są one podawane dzieciom.

Stomatologia estetyczna Gościno

Stomatologia estetyczna – najpopularniejsze sposoby

Stomatologia estetyczna
Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna buduje w sobie wiele rzeczy stomatologii (np. profilaktykę, stomatologię zachowawczą, protetykę, ortodoncję), natomiast jej nadrzędnym priorytetem jest poprawa estetyki uzębienia. Do najczęściej wybieranych sposobów w ramach stomatologii estetycznej zalicza się wybielanie, piaskowanie, skaling, licówki i korony protetyczne.
Wybielanie zębów

Sposób ten robi się zwykle przy wykorzystaniu specjalnej ochrony na uzębienie i wykorzystanie preparatu żelowego, którego aktywny składnik reaguje z płytką zęba dzięki takim projektom jak światło lub związki chemiczne, i otrzymany rezultat jest od razu widoczny.

Stomatologia estetyczna Gościno

Profesjonalne oczyszczanie zębów nie powoduje zakłóceń w tkance szkliwa, niemniej ale po sposobie może pojawić się czasowa nadwrażliwość szkliwa (głównie na zimno). Wybielanie może także skutkować podrażnieniami i uszkodzeniami dziąseł lub błony śluzowej. Warto podkreślić, że nieprawidłowo wykonywany zabieg może wykonać nierównomierne lub nadmierne wybielenie oraz prawdopodobnie być okazją mikrouszkodzeń i zwiększonej porowatości szkliwa i zębiny.

Stomatologia estetyczna Gościno

Według unijnej informacje z 2012 roku, a i Rozporządzenia Ministra Zdrowia profesjonalne oczyszczanie zębów z wykorzystaniem specjalnych środków chemicznych w odpowiednim stężeniu jest jednak bezpieczne dla zdrowia, a potrafi być kierowane tylko u kobiet pełnoletnich (powyżej 18 r. życia). Nie przekonuje się również wybielania postaciom z nadwrażliwością zębów oraz dziąseł, osobom w chce oraz mamom karmiącym.
Piaskowanie i skaling

zobacz również ile kosztuje wybielanie zębów

Zabieg piaskowania liczy na leczeniu różnego rodzaju osadów (wynikających z kawy, herbaty, papierosów również innych używek lub barwiącego jedzenia), przebarwień oraz płytki nazębnej za pomocą specjalistycznego urządzenia kierującego strumień piasku stomatologicznego na zęby. U dzieci nie powinno stanowić pasztetu spośród obecnego typu osadami. Sam brak jest bezpieczny, choć wywołuje pewien dyskomfort, i po jego zakończeniu możliwa jest nadwrażliwość zębów oraz dziąseł. Przeciwwskazaniem do prowadzenia piaskowania u niemowląt jest sam jego wynik – odsłonięte i oczyszczone bruzdy zębowe. U niemowląt są one przynoszone poprzez lakowanie.

Skaling z zmiany liczy na leczeniu kamień nazębnego robiącego się w kraju szyjek zębowych – z powierzchni korony (powszechnie stosowany) lub spod powierzchni dziąseł. W sukcesie skalingu w wartości nie ma przeciwwskazań do układania go u dzieci. Jeśli jest taka potrzeba, toż silna go odbyć natomiast będzie on dla niemowlęcia bezpieczny.
Licówki i korony

Zobacz również Ionic White

Licówka to cienka płytka kompozytowa lub zbudowana z ceramiki (bądź porcelany), przytwierdzana do powierzchni zęba od jego przedniej (wargowej) strony. Z zmiany korony protetyczne są ceramicznymi nakładkami w sumie zakrywającymi zęby. Licówki i korony pełnią rolę piękną i ochronną. Niekiedy licówki polecane są do korygowania wad zgryzu, ale większość stomatologów nie proponuje tego typu praktyk. Też jak myślenie licówek na zęby mleczne.

Licówki są zaliczane do zrealizowań mało inwazyjnych, natomiast nie są pozbawione ingerencji w uzębienie. Wymagają usunięcia od 3 do 30% tkanki zęba. Z kolejki w sukcesie koron ząb musi być oszlifowany w zdecydowanie większym stopniu. W kontraktu z czym, gdyby nie jest taka konieczność wcale nie przeszkadzać w grupę uzębienia dziecka.

Źródło artykułu Stomatologia estetyczna a dzieci – czy to bezpieczne

 

Stomatologia estetyczna Gościno

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o