Zarządzanie w nurcie Lean. Automatyzacja logistyki
zachodniopomorskie

Przeprowadzki Szczecinek zadzwoń 666484444

Filozofia szczupłego zarządzania zyskuje na popularności. Lean Management stosowany jest w kompleksowym zarządzaniu przedsiębiorstwami z wszelkiej branży. W zwykłej opinii metoda kojarzona z biegiem produkcyjnym, dziś przenikła do prawie wszystkich obszarów bycia firmy.

Przeprowadzki Czaplinek zadzwoń 666484444

Wdrożenie lean management w poszczególnej instytucji wymaga kompleksowych znajomości narzędzi i form, a także wielkiej kolei w stylu myślenia kadry kierowniczej. Choć poznanie całej sztuk jest potrzebującym procesem, widoczne efekty przyciągają do dalszego wdrażania założeń. Sektor wysyłkowy automatyzuje swoje zajęcia również stanowi miłym przykładem na ostatnie, jak wykorzystać potencjał nurtu lean. Jak filozofia Lean wykonywa się w logistyce?

Zobacz również dpd Kołobrzeg

Szczupłe zarządzanie

W Polsce w języku o lean management dostało się określenie szczupłe zarządzanie. Nazwa oddaje naturę i główny nurt tej sztuk, w naturze chodzi o to, by dzięki automatyzacji procesów nie marnować dostępnych zasobów. W obecnym sposobie wystrzega się dużych inwestycji w narzędzia. W odróżnieniu od masowej produkcji, ilość wytwarzanych towarów jest precyzyjnie określona i zarządzana przez potrzeby rynku. Przy wykorzystywaniu założeń szczupłego zarządzania przy pracy może pracować średnio o 50% pracowników mniej. Dodatkowo, wykorzystywana jest delikatniejsza fizyczna powierzchnia, potrzeban do realizacji produkcji, a też oszczędzany jest okres pracy inżynierów.
Termin to pieniądz

Wedle opracowań Womacka, Jonesa i Roosa wydanych w The Machine that Change the Word. The Story of Lean Production wynika, że przy wdrożeniu założeń tej sztuk inżynierowie marzą o połowę trochę czasu do dzieła innego produktu. Docelowo są to potężne korzyści finansowe. Lean management ogranicza zasoby konieczne do produkcji. Całość dbania o pracy liczy na dużym wykorzystaniu dostępnych artykułów oraz ważnym zużywaniu zasobów. LM to przede każdym dostosowanie procesu produkcyjnego do ostatniej sytuacji na zbycie. Między sprzecznymi z obecnego czynnika Lean management pierwotnie brany w fabrykach, wszedł do rynku usługowego.
Początek, czyli produkcja po japońsku

zobacz również kredyty Kołobrzeg

Aby dobrze rozumieć założenia szczupłego zarządzania warto wrócić do korzeni I korzeni jego stanięcia. Cała koncepcja zaczęła wytwarzać się zaraz po II wojnie światowej. Miejscem do kolei był japoński rynek motoryzacyjny, a pionierem metody był inżynier Taichi Ohno, który sprawił System Produkcyjny Toyoty. Rozwijał koncepcję wprowadzając nowoczesne drogi i urządzenia niezbędne do optymalizacji procesu produkcyjnego. Ohno wprowadził głęboką tj. bezpośrednią obserwację procesów. Twierdził, że odpowiednie zarządzanie produkcją możliwe jest zupełnie dzięki realnej obserwacji, i że właśnie wiedza uzyskana z swego doświadczenia może przynieść wymarzone efekty. Wymagał od kadry kierowniczej fizycznej obecności na halach produkcyjnych (management by walking around), sam często korzystał z badania pracowników. Słuchał ich wpływów. Przedstawiał się głosem tych, którzy na co dzień obsługiwali proces produkcyjny. To działało osiągać główny cel, czyli wyeliminowanie marnotrastwa.
Marnotrastwo zasobów

W trakcie tych uwag Ohno wskazał kilka typów niepotrzebnego marnowania zasobów, takich jak:

Oczekiwanie ludzi w trakcie przestoju maszyn
Zbędny transport
Nadprodukcja
Nadmierne magazynowanie i zbędne zapasy
Utrzymywanie dużej sumie środków i półproduktów

System Produkcyjny Toyoty skupiał się nie wyłącznie na marnowaniu materiałów. Ohno wysoko cenił siłę ludzkich rąk i charakterów, dlatego wystrzegał się marnowania energii pracowników. Zwracał szczególną opinię na ostatnie, aby jak dużo wykorzystać potencjał wszystkich zatrudnionych. Spotkania managerów z gośćmi i słuchanie ich ofercie to codzienność w organizmie lean.
Tylko Japonia?

Wdrożenie szczupłego zarządzania przyniosło Toyocie ogromną przewagę konkurencyjną. Co stało dostrzeżone przez zachodnie koncerny, przecież tak właściwie potencjał metodyki lean został wykorzystany stosunkowo późno. Wynikało to wyjątkowo z braku pełnej dokumentacji, Ohno i współpracujący z nim inżynierowie nie przygotowali oficjalnej dokumentacji, dlatego te adaptacja recepty na zbytu amerykańskim czy europejskim wykazała się trudniejsza.
The Machine That Changed the World

Do promocji pojęcia przydałaby się wspomniana już publikacja The Machine That Changed the World wydana przez badaczy z Instytutu Technologii w Massachusetts. Praca ta powoduje szczegółowe porównanie wydajności motoryzacyjnych z Japonii z ostatnimi z USA i Europy. Wskazano na pierwsze cele sukcesu produkcyjnego Toyoty. Analiza zafascynowała europejskich inwestorów. O filozofii Lean zaczęto dyskutować globalnie.

Przeprowadzki Czaplinek zadzwoń 666484444

Metodyka Just in Time

W książek badaczy wyszczególniono wszystkie elementy płacące za sukces Systemu Produkcyjnego Toyoty. Kluczowym była metodyka Just in Time. To zadanie, w jakim każdy moment produkcji udzielany istnieje na etap dzięki wykluczeniu systemu „pchanej” pracy oraz zmienienia go systemem typu „pull”. System ssący pobiera artykuł z ostatniego procesu, ale w punkcie, gdy zaistniała faktyczna potrzeba zastąpienia zużytego materiału. Uznało to Toyocie zorganizować produkcję, która nie przesyca rynku. Firma dostarczała oczywiście to, na co dzisiaj był zbyt.

Przeprowadzki Czaplinek zadzwoń 666484444

Implementacja Lean w oparciu o główne filary

Kolejnym kluczowym czynnikiem odpowiedzialnym za sukces lean management jest automatyzacja. W Toyocie zajmowano się na budowaniu systemów produkcyjnych tak, aby wyeliminować wszystkie odchylenia z założonych standardów.

Szczupłe zarządzanie kładzie się na kilku ważnych założeniach:

Cena produktu ocenia z tematu widzenia końcowego użytkownika. To typ ocenia końcowy towar oraz definiuje poświęcone mu liczby.
Strumień wartości wyznaczany dla wszystkiego produktu. Zbiór czynności koniecznych do wytworzenia produktu. Wszystkie elementy powinny stanowić swoje i dokładnie określone. Producent musi znać co przedstawia się na cały proces, począwszy od momentu zakupu surowców.

Przeprowadzki Czaplinek zadzwoń 666484444

Właśnie to realne oszacowanie kursów jest możliwe.
Ciągły przepływ – wartości w organizmie produkcyjnym idą w tryb czysty i interesuje to wszelkiej materii począwszy na środkach, oraz na reklamie kończąc. W tym obowiązku zaczynana istnieje i metoda one-piece-flow, która zajmuje robienie w znaczących rolach. [1] System ssący – robione są tylko niezbędne części i wyłącznie potrzebnych produktów. Małe gry i wyłącznie na znaczny sygnał.
Ciągłe udoskonalenie. To znakomita myśl metodyki Lean, jechanie do doskonałości w toku filozofii Kaizen, istniej i przez wprowadzenie radykalnych zmian.

Jak sektor usługowy ma z lean management?

Adaptacja metodyki szczupłego wydawania na potrzeby sektora usługowego przyniosły tak właściwie dopiero lata 90. Po wdrożeniach w spółkach produkcyjnych na pełnym świecie dostrzeżono potencjał śpiący w tej technice. Nadmiar, który spowalnia realizację ważny jest w jakimkolwiek sektorze. Pojawił się pomysł na „odchudzenie” firm oferujących usługi. Warto podkreślić, że wąskie wyjście do metodyki lean bardzo przeszkadza jej potencjał. To nie jest zupełnie lekarstwo na redukcję kosztów. To wysoka koncepcja, która pozwoli na maksymalne wykorzystanie zasobów. To przede każdym inny możliwość myślenia, wokół jakiego powinno być całe przedsiębiorstwo. Co istotne, lean menagment w prywatnych założeniach zawiera obawę o doskonałą klasa materiału.
Nr 1 zasoby ludzkie

W trakcie wdrażanie metody pojawia się wiele problemów, między innymi stereotypy, które pojawiają się wokół tej techniki. Lean nie jest gotową skrzynką z narzędziami. Adaptacja szczupłego zarządzania wymaga wielkich kolei w spółki natomiast więc na nowym tle: technicznym czy ekonomicznym. Ogromnym polem do kolei istnieje więcej podejście do użycia zasobów ludzkich. To strategia, która koncentruje się na wykreowaniu pewnej kultury organizacji. Lean kładzie się na płaskiej hierarchii, duży wpływ kładziony istnieje na pozycję zespołową i szkolenia wewnętrze pracowników, którzy docelowo zyskują uniwersalną pozycję, nie są niezastąpieni, płynnie zmieniają stanowiska. Lean oszczędza zasoby, oszczędza te energię ludzką, minimalizują np. niepotrzebną rywalizację pomiędzy poszczególnymi działami
Zmierzanie do doskonałości i feedback

Zmierzanie do ciągłego udoskonalenia dzięki płynnym przepływom danej między kadrą zarządzającą i pracownikami. Troska o podobny feedback jest tu duże znaczenie. Odpowiedzialność montowana jest specjalnie na menagerów, którzy mówią za wewnętrzną organizację firmy. Pracownik i jego okres to najważniejsza liczba firmy. Potrafi istnieć on chroniony dzięki ogólnym integracjom stylów i automatyzacji procesów. To sens na prowadzenie biznesem, który uznaje się w jakimkolwiek sektorze, ponadto w dziedzinie e-commerce.

Usprawnienie w e-commerce

W świecie sprzedaży online cały proces dania produktu do odbiorcę ma i istotny punkt przesyłki kurierskiej. Jak usprawnić życia w regionie wysyłkowym? Tutaj narzędziem optymalizującym pewno żyć wygranie z pomocy brokera. Automatyzacja systemu pomoże zaoszczędzić godzina oraz szybkość osób obsługujących przesyłki. Poza oszczędnością finansową dany e-sklep może zaoszczędzić aż 125 godzin pracy rocznie, jeśli wyeliminowanie zostanie np., żmudne wypełnianie listów przewozowych. Obecne na zbytu narzędzia takie jak np. porównywarka cen czy integracja z planem eBay, zezwalają na optymalizację kursów i czasu pracy.

Szczupła logistyka

Wśród rosnącej konkurencji firmy szukają jeszcze to nowocześniejszych usprawnień na optymalizacje działań. To prawdziwy proces, który z stabilnością będzie podejmowany w perspektywy. Właśnie takie zachowanie do biznesu może ułatwić w powodzeniu wyniku na przesyconym rynku. Nowa sytuacja z chodzeniem do redukcji kursów i uproszczanie procesów, zmienił rynek KEP. Metodyka lean wprowadzana w mieniu transportu czy strategii magazynowania sprawdza się w sukcesie większości firm.

Źródło artykułu Zarządzanie w nurcie Lean. Automatyzacja logistyki

Przeprowadzki Czaplinek zadzwoń 666484444

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o