miodowe lata
zachodniopomorskie

Koszulki Miodowe lata Płoty

“Miodowe lata” to kultowy serial, który od dekad gości na ekranach telewizorów w wielu polskich domach. Nieustannie cieszy się dużą uznaniem, nawet wśród młodszych widzów, którzy dopiero poznają losy i perypetie dwóch zaprzyjaźnionych małżeństw, mieszkających w kamienicy przy ulicy Wolskiej 33. Program został wyprodukowany na licencji zagranicznego “The Honeymooners”. Oglądając “Miodowe lata” aż ciężko uwierzyć, że cały serial jest spektaklem teatralnym.

Koszulki Miodowe lata Nowogard

 

Został on wyprodukowany na żywo, przy publice w teatrze Żydowskim w Warszawie. Emisja programu w telewizji rozpoczęła się w 1998, a zakończyła w 2003 roku. Pokazano go w 131 epizodach, podzielonych na 9 serii. W 2004 roku podjęto się kontynuacji serialu, która została wypuszczona w 17 epizodach pod tytułem „Całkiem nowe lata miodowe”. Obecnie powtórki programu często emitowane są na różnorodnych kanałach telewizyjnych. Można je również szybko odszukać w online wyszukując hasło miodowe lata online, lub miodowe lata odcinki, są one dostępne na naszej stronie.

Koszulki Miodowe lata Nowogard

Serial opowiada o perypetiach dwóch zaprzyjaźnionych ze sobą małżeństw. Głównymi bohaterami są Karol Krawczyk (grany przez Cezarego Żaka), kierowca tramwaju, oraz jego najlepszy przyjaciel Tadeusz Norek (grany przez Artura Barcisia), pracownik kanałów. Są oni żonatymi mężczyznami w średnim wieku, którzy cały czas poszukują sposobów na wzbogacenie się i wejście w posiadanie ogromnej majątku. Działania podejmowane przez nich w tym celu, za każdym razem kończą się porażkom i wplątują ich w kłopoty. Przyjaciele są nierozgarnięci i bezmyślni, cały czas popadają w konflikty między sobą. Dzięki ich optymizmowi i pogodzie ducha prawie zawsze udaje im się z nich wywinąć bez konsekwencji, wiedzą również, że ich przyjaźń jest ciągła i nie mogą bez siebie funkcjonować.

Koszulki Miodowe lata Nowogard

Karol Krawczyk to osoba nieco apodyktyczna, nierzadko chodzi poddenerwowany, więc nietrudno wytrącić go z równowagi, co nierzadko robi przyjaciel Norek. Jest niezwykle pomysłowy, zawsze obmyśla nowe pomysły, dzięki którym w końcu uda mu się zarobić. Do swoich pomysłów zawsze udaje mu się namówić Norka, który zawsze ulega dominującemu charakterowi przyjaciela. Niefortunnie plany te zawsze kończą się problemami. Jako motorniczy, Karol śni o kierowaniu nowoczesnego tramwaju, niskopodłogowego i klimatyzowanego. Jednak rzeczywistość daleka jest od marzeń, bohater od dekad prowadzi tramwaj starego typu. Praca stanowi ważny element jego życia, nawet kiedy śpi, bezustannie śni o tramwajach. Cechą wyróżniającą Karola, będąca obiektem wielu kawałów jest jego nadwaga. Osobą, której najchętniej nigdy by nie widywał, jest jego teściowa, ukochana matka Aliny-Zofia Rudnik. Pomimo nerwowego charakteru, Karol w głębi serca jest dobrą osobą, ceniąca sobie przyjaźń Norka. Pomimo wielu konfliktów bohaterowie zawsze się dochodzą do porozumienia.

Koszulki Miodowe lata Nowogard

Tadeusz Norek pracuje w warszawskich kanałach. Ze względu na swoje opanowane i pogodne usposobienie zawsze ulega Karolowi i pomaga mu w wykonywaniu nie do końca przemyślanych i absurdalnych planów. Jego postać jest kontrastem dla osoby Karola. Tadeusz jest opanowany i chudy. Niepozorna sylwetka nie wyklucza jednak faktu, że zawsze zagląda do lodówki Krawczyków, często konsumuje z nimi obiad.

Równie interesującymi postaciami, których charakter i podejście do życia mocno kontrastuje z usposobieniem Karola i Tadeusza są ich żony: Danuta Norek (grana przez Dorotę Chotecką), oraz Alina Krawczyk (grana przez Agnieszkę Pilaszewską, a później Katarzynę Żak). Kobiety nieustannie krytykują odrealnione plany swoich małżonków, jednak nie są w stanie powstrzymać ich przed wpadnięciem w kolejne problemy.
Danuta jest kobietą o bardzo dominującym charakterze, jest bezkompromisowa i często agresywna w stosunku do swojego małżonka Norka.
Alina jest jej przeciwieństwem, jest kobietą spokojną, znosi wszystkie niepoważne pomysły Karola, jednak często stara się go powstrzymać przed wplątaniem się w kolejne tarapaty. Pomimo swojego spokojnego charakteru, potrafi jedną ripostą zabrać Karolowi wszystkie jego argumenty. Życie w roli kury domowej nie do końca jej zadowala, często narzeka na to, że małżonek nie pozwala jej podjąć pracy zawodowej.

Koszulki Miodowe lata Nowogard

KOSZULKI MIODOWE LATA
Koszulki z kultowymi tekstami i motywami z programu to znakomity pomysł na prezent dla każdego fana “Miodowych lat”. Dostępnych jest mnóstwo ciekawych wzorów, które z pewnością przypadną wam do gustu. Znajdziecie je w zakładce “koszulki miodowe lata”. Cytaty, które się na nich znajdują to między innymi najpopularniejsze teksty Karola „Czego stoisz na torach?”, „Nie Karoluj mi tu teraz”, czy kultowa tekst Danki „Tadzik! Na górę!”. Dostępne są w rozmiarach od XS do XXL w cenie 44, 90 zł (oprócz koszulki „Albatrosy”, która kosztuje 49, 90 zł).

Koszulki Miodowe lata Nowogard

Zobacz również serial miodowe lata

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o