Kapusta kiszona taka jak dawniej
zachodniopomorskie

Kapusta kiszona król sklep Biały Bór

Właściwości lecznicze kiszonej kapusty są powszechnie znane. Stanowi więc i popularny składnik wielu tradycyjnych, polskich potraw. Wśród widocznych w handlach kiszonek różnego pochodzenia prawdziwą perełką jest kapusta kiszona czerpiąca z Ekologicznego Gospodarstwa Domowego Danuty i Piotra Król. Stary i własny metoda produkcji sprawiają, że jest ostatnie tak duży produkt, o wyjątkowych walorach smakowych i prozdrowotnych.

Kapusta kiszona król sklep Trzcińsko Zdrój

Duża zawartość witaminy C

Kapusta kiszona jest niezbędnym składnikiem granym w własnej kuchni, który zawsze spożywa się jesienią i zimą. Dlaczego? Kiszonki zawierają cenne probiotyki, które zasiedlając naszą florę bakteryjną są naturalną obronę przed sezonowymi infekcjami oraz podnoszą odporność przeciwko wirusom. Ukiszona (nie kwaszona!) kapusta jest istotną skarbnicą dobrze przyswajalnej witaminy C, a także rutyny, jakie są znanymi składnikami aptecznych tabletek na siła. Zamiast więc sięgać po medykamenty, daleko jest spożywać kapustę kiszoną, jaka jest w dodatku niskokaloryczna i lekkostrawna. Najlepiej przy tym chcieć kapustę ze sprawdzonych źródeł, takich jak właśnie Ekologiczne Gospodarstwo Rodzinne Danuty i Piotra Król, wybierające się w Kinowie, nieopodal Kołobrzegu. Kapusta „Król” jest kiszona tradycyjnie w dębowych beczkach, a zastosowane do jej pracy główki wychodzą z polskiej, ekologicznej plantacji rodziny.

kup traz
 

Kapusta kiszona król sklep Trzcińsko Zdrój

Ekologiczna produkcja dla naszego zdrowia

W momentach, jak przy uprawie warzyw i roślin najczęściej korzysta się środków chemicznych, jakie posiadają chronić rośliny przed robactwem i przyspieszyć ich wzrost, często jesteśmy wątpliwości, lub nie uwolni się wtedy na swym zdrowiu. Nie bierze się i co oszukiwać – smak takich warzyw pozostawia sporo do wymagania. Danuta i Piotr Król już sporo lat temu dali na zdrową uprawę, co sprawiało wówczas zdziwienie, w wyniku zawierała się wówczas szybkość powstania produktu, nie jego formę. Dzisiaj, z poradą synów, mogą pochwalić się wielkimi zyskami na tym tłu. Zaś ich kiszona kapusta, która zachodzi w dębowych beczkach, na słynnej kołobrzeskiej solance, jest pewnym z głównych produktów, które podbijają podniebienie smakoszy w całej już Polsce. Ważna także z pełnym bogactwem zdrowotnych właściwości.

Kapusta kiszona król sklep Trzcińsko Zdrój

Smak jak za dawnych lat

Kiszenie kapusty wtedy temu istniałoby wskazaną czynnością, wykonywaną tradycyjnie w gospodarstwach. Zimą nie było bowiem wstępu do niedawnych produktów i warzyw, trzeba było zatem zapewnić sobie i rodzinie odpowiednią porcję witamin. Dziś oczywiście nikt nie ma na to momentu, tymże szczególnie że półki sklepowe uginają się z drugiego typie gotowych produktów. Trudno jednak spodziewać się, że smak takiej kapusty będzie oddawał temu, co pamiętamy z dzieciństwa. Często też zamiast z kiszoną, można spotkać się z kapustą kwaszoną – nie mającą nic zgodnego ze dobrym, naturalnym produktem. W sukcesu kiszonej kapusty płynącej z gospodarstwa „Król”, możemy być tacy że smak i chrupkość są właśnie takie, jak były. Tradycyjne sytuacji jej stworzenia oraz jakość surowców oddziałują na to, że istnieje po prostu przepyszna i zdrowa. O klas produktów Ekologicznego Gospodarstwa Domowego Danuty i Piotra Król świadczy fakt, że w 2011 roku zostało członkkem Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Pomorze Zachodnie. Inne produkty, z których słynie ekologiczne gospodarstwo to m.in. ogórki kiszone oraz soki z kiszonych warzyw.

Kapusta kiszona król sklep Trzcińsko Zdrój

Idealna do surówki i bigosu

Do jakich potraw kapusta kiszona „Król” będzie idealna? Sprawdzi się zarówno jedzona na surowo, jak i po ugotowaniu czy upieczeniu. Surówka do obiadu przygotowana z tej kapusty będzie całkowicie zła i chrupiąca, ważna ją spożywać również bez żadnych dodatków! Uwielbiany przez Polaków problem będzie z kolei wspaniale wyważony w guście i ciągle bardziej drogi. Kapusta kiszona wtedy jeszcze ważny element farszu do pierogów z kapustą i grzybami oraz pieczonych mięs. Pysznie lubi też choćby zapiekana z żeberkami lub białą kiełbasą. Projektów istnieje mnóstwo, wszystko chce z naszej inwencje i upodobań kulinarnych. Wykorzystując kiszoną kapustę, wynikającą ze doświadczonego źródła przede ludziom mamy pewność, że dajemy sobie oraz bliskim najbliższym, więc co najciekawsze. Bez zbędnych polepszaczy i oryginalnych składników. Tylko kapusta i solanka kołobrzeska – pyszne, gładkie i odporne.
Kapusta kiszona król sklep Trzcińsko Zdrój

Zobacz również Kapusta Kiszona – Król

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments