Implant zębowy, most czy proteza – co wybrać?
zachodniopomorskie

Implanty zębowe Mielno

Współczesna stomatologia kupi na uzyskanie wyjątkowych efektów nawet przy długich brakach zębowych.

Implanty zębowe Połczyn-Zdrój

Co warto wybrać?

wybielanie zębów ibright
wybielanie zębów ibright

Gdy zachodzi konieczność usunięcia całego zęba wraz spośród jego korzeniem, pojawia się pytanie – co wybrać, aby zlikwidować lukę po jego ekstrakcji? Już do możliwości mamy trzy główne propozycje, a mianowicie:

Zobacz wybielanie zębów ionic White

implanty zębowe Połczyn-Zdrój
mosty protetyczne Połczyn-Zdrój
ruchome protezy zębowe Połczyn-Zdrój

Wszystka z ostatnich dróg jest własne plusy i braki, dlatego warto wprowadzić się spośród nimi około przed wizytą w gabinecie stomatologicznym.
Braki w łuku zębowym? Warto dobrać je jako najszybciej!

Do ekstrakcji, czyli usunięcia zęba dochodzi bardzo często wskutek pojawienia się dużego ogniska próchnicy. Zapewne być więc dodatkowo kwestia chorób dziąseł, na dowód paradontozy. Także usunięcie zęba może być rezultatem jego uszkodzenia mechanicznego, na dowód pęknięcia lub urazu.

zobacz opinie ionic white opinie

Jeśli pojawiają się błędy w łuku zębowym, warto dobrać je jako już. Dlaczego? Brak nawet jednego zęba ma poważny wpływ na zgryz, ponieważ może powodować nie właśnie do kłopotów z żuciem, lecz także do przemieszczeń okolicznych zębów, bólów żuchwy i szczęki czy bólu głowy. Może uzyskać też do zaniku kości, do dodatkowo utrudnia ewentualne uzupełnienia braków.

To wtedy, gdy pojawia się przerwa w łuku zębowym, o jego uzupełnieniu warto pomyśleć jak łatwo – lub w takim wypadku lepiej dobrać implanty zębowe, mosty czy protezy ruchome?

Implanty zębowe

Obecnie implanty zębowe uznawane są za najlepszą formę uzupełniania braków zębowych. Procedura polega to na uzupełnieniu braku przez wszczepienie implantu w pole dawnego korzenia zębowego. Na korzeniu umieszcza się następnie koronę, która doskonale imituje wygląd naturalnego zęba.

Nowoczesne implanty stomatologiczne są uzupełnieniami trwałymi, które potrafią pomóc nawet na jeszcze 20 lat. Pozwalają na przywrócenie funkcji żucia, są pielęgnowane tak samo jak nowe zęby, dlatego pacjent z wszczepionym implantem może całkowicie o nim stracić.

Jeden implant stomatologiczny może pomóc do uzupełnienia jednego bądź kilku braków. Takie rozwiązanie wykorzystuje się także w sukcesu bezzębia – wtedy wszczepia się kilka implantów, na jakich zakłada się na pewne specjalną protezę.

Głównym minusem implantów jest ich wielka wartość. Jeden wszczep wraz z koroną to wydatek od jakiś 3500 złotych do nawet ponad 5000 złotych.

Most protetyczny

Mosty protetyczne to dodatkowo łatwy droga na uzupełnieni brakujących zębów. Są one wersję dla ruchomych protez zębowych, ponieważ montowane są w jamie ustnej na określone. Mosty mogą pomóc do odbudowy jednego braku lub kilku braków jednocześnie.

Pod pojęciem mostu protetycznego uważa się specjalne uzupełnienie, najczęściej wykonane z porcelany, które oprawiane jest na bliskich dla braku zębach – w efekcie jest konstrukcję przypominającą most.

Aby zamocować most ceramiczny, brak musi istnieć objęty zębami posiadającymi korzenie – więc naprawdę zwane zęby filarowe. Zęby te są specjalnie szlifowane, aby osadzić na nich most protetyczny. Niekiedy wskazane jest ponad wykonanie ich pomagania kanałowego. To brak tej techniki, ponieważ często konieczne jest oszlifowanie zdrowych zębów.

Efekt wizualny po dokonaniu mostu protetycznego jest niebywale ciekawy – jest on niemalże nie do odróżnienia od pozostałych zębów w jamie ustnej pacjenta. Trwałość mostów więcej stanowi istotna – potrafią one przynosić nawet przez ponad 10-20 lat.

Koszty wykonania mostu protetycznego wahają się najczęściej od jakiś 1000 złotych do ponad 2000 złotych za jedną sztukę.
Proteza ruchoma

Ta możliwość to protezy ruchome, na dowód uczynione z akrylu. To popularny środek na uzupełnienie braku zębowego, niemniej jednak najmniej komfortowy.

Proteza może skutkować ból w jamie ustnej, wywoływać podrażnienia i otarcia dziąseł, a dodatkowo trudności w spożywaniu niektórych pokarmów. Należy czyścić ją z wykorzystaniem specjalnych preparatów I nie przynosi ona oczywiście szerokiej mocy jak powyższe metody uzupełnienia braków zębowych.

Wybrane rodzaje protez ruchomych są finansowane przez NFZ.

Źródło artykułu Implant zębowy, most czy proteza – co wybrać?

Implanty zębowe Połczyn-Zdrój

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o