Wypadek

W Sędziszowie 26 lutego doszło do wypadku.

W Sędziszowie 26 lutego doszło do wypadku, lód załamał się pod dzieckiem, pomoc szybko przybyła. Gdyby nie szybka interwencja, chłopca mogło by już nie być, na szczęście prócz wychłodzeniu, chłopcu nic nie jest.

W Sędziszowie dnia 26 lutego lód załamał się pod ciężarem 10-letniego chłopca. Ponieważ policja jest na miejscu, to szybko uratowali chłopca, po czym oddali go w ręce pogotowia, które też jest na miejscu. Wychłodzonego chłopca od razu przewieziono do szpitala na badania. Ważne by w takich sytuacjach nie tracić zimnej krwi, tylko spokojnie i szybko pomóc osobie poszkodowanej. Nad całą sytuacją panował starszy sierżant Adrian Lis. Na szczęście nie znajdował się daleko od brzegu, co sprawiło, że policjant służbową palką szybko go wyciągnął, ważne by po takim lodzie nie iść z pomocą tylko pełznąć. Dziecku temperatura szybko spadła do zaledwie 31 stopni.

Najlepiej nie zbliżać się do przerębla, by uniknąć takich sytuacji jaką miał ten chłopiec. Chłopiec poszedł się poślizgać w zamarzniętym zbiorniku, nie przypuszczał, że jego zabawa tak się źle skończy. Pod żadnym pozorem nie powinno się puszczać dziecka samego na zamarznięty staw czy inne miejsce, bo zawsze jest ryzyko, że zamarznięty lód może pęknąć. Dobrze by było gdyby była z dzieckiem dorosła osoba i miała oko na wszystko, pomijając fakt, że jest zbyt zimno na dziecinne zabawy na dworze i lepiej żeby siedziało w domu, albo chociaż by było blisko domu, bo dzisiaj o zamarznięcie nie trudno. Wystarczy chwila nie uwagi by stało się nie szczęście. Gdyby nie szybka interwencja funkcjonariuszy, dziecko mogło by tego nie przeżyć, albo było by z nim bardzo źle. Tego można było uniknąć, gdyby rodzice nie zgodzili się by 10-latek udał się w niebezpieczne, i nie strzeżone miejsce. Rodzice będą mieli nauczkę na przyszłość, by bardziej zwracali gdzie dziecko się bawi. Tym razem dziecku nic się nie stało, ale nie zawsze ma się tyle szczęścia.

W Sędziszowie znajduje się policja i straż, dlatego pomoc do tego chłopca tak szybko przybyła, niestety, nie zawsze w innych miejscach przybywają z pomocą na czas.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o