Wyłudzenie

200 milionów złotych z podatku VAT, tyle mogli wyłudzić.

Kolejna grupa przestępcza zajmująca się wyłudzanie podatku VAT rozbita. Państwo mogło stracić na tym procederze aż 200 milionów złotych. Majątek wart ponad 141 milionów złotych zabezpieczony.

Dzięki obrocie bejcą ognioodporną i panelami fotowoltaicznymi, aż 21 osób mogło wyłudzić 200 milionów złotych podatku VAT. Centralne Biuro Śledcze Policji udaremniło proceder.

Jak ustalili funkcjonariusze z Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji w Lublinie, członkowie zorganizowanej grupy przestępczej trudnili się fikcyjną działalnością gospodarczą, której celem było wyłudzanie zwrotu podatku VAT.

W komunikacie policji można się dowiedzieć, że przestępcza działalność prowadzona była dzięki firmom założonym na tzw. słupy, na które wystawiane były fikcyjne faktury, zajmowały się one również praniem brudnych pieniędzy i wyłudzaniem kredytów. Działalność przestępców obejmowała Polskę, Słowację i Czechy.

Podczas wejścia do kilkunastu miejsc w siedmiu województwach funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali aż 21 osób. W Prokuraturze Okręgowej w Zamościu przedstawiono im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustw, naruszeń kodeksu karno-skarbowego oraz prania brudnych pieniędzy.

Jak poinformowała policja, zastosowano zabezpieczenia majątkowe w postaci nieruchomości należących do podejrzanych warte 92 miliony złotych.

Tę grupę przestępczą CBŚP rozpracowuje od ponad roku. W sprawie na dzień dzisiejszy jest 89 podejrzanych, z czego 25 osób jest tymczasowo aresztowanych.

W toku śledztwa policjanci na poczet przyszłych kar, kosztów sądowych i grzywien zabezpieczyli majątek o wartości ponad 141 milionów złotych.

Czekamy na dalszy rozwój sytuacji.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o