wiadomości

Pościg i strzelanina w Katowicach – Bytomianin potrącił funkcjonariusza

W nocy z 6 na 7 marca doszło do nietypowej akcji katowickiej policji. Chcieli skontrolować kierowcę lecz tez postanowił uciekać. Próby zatrzytmnia kierowcy skończyły się fatalnie dla jednego z funkcjonariuszy, który został potrącony.

W nocy z 6 na 7 marca doszło do nietypowego zatrzymania bytomskiego kierowcy. W Katowicach policjanci zatrzymali kierującego Hondą Civic 23 letniego Bytomianina, który jednak nie zastosował się do poleceń policjantów i koniecznym było puszczeni się pościgu a nawet wystosowania strzałów ze służbowej broni – jednakże nawet to nie odstraszyło uciekiniera.

W momencie zatrzymania Bytomianin był bardzo nerwowy i nie wyłączył silnika a także nie wykonał poleceń katowickich policjantów. Mężczyzna niespodziewanie ruszył, taranując w ten sposób policjanta – kierowca miał przejechać funkcjonariuszowi po stopie i ciągnąć go za sobą przez kilka metrów. Funkcjonariusze policji z Katowic wszczęli natychmiast interwencję i ruszyli w pościg za uciekinierem – padło również kilka strzałów ostrzegawczych.

Aneta Orman rzeczniczka komendy katowickiej potwierdziła zdarzenia z nocy 6 na 7 marca – jak wynika z podanych wiadomości funkcjonariusze zauważyli samochód stojący przy jednym z budynków w Katowicach. Samochód stał z włączonymi światłami, co zaciekawiło funkcjonariuszy, więc podjęli decyzję o skontrolowaniu kierowcy Hondy Civic.

Kierowca w momencie legitymowania się przez policjantów postanowił uciec. Katowiccy funkcjonariusze postanowili natychmiast ruszyć w pościć za kierowcą – nieoczekiwanie mężczyzna się zatrzymał, lecz nie chciał zgasić silnika, próba obezwładnienia go skończyła się poważnie dla jednego z funkcjonariuszy, który został potrącony. Mężczyzna był zdenerwowany i w momencie interwencji przez policjantów znów ruszył trącając przy tym funkcjonariusza. Jak podaje komisarz Orman kierowca miał przejechać po stopie policjanta i nie reagować na okrzyki a także strzały. Policjanci zaczęli oddawać strzały w samochód uciekiniera, lecz on w dalszym ciągu uciekał. Sprawcę udało się złapać w momencie, gdy funkcjonariusze zajechali mu drogę.

Nie wiadomo dlaczego Bytomianin uciekał, obecnie znajduje się on w policyjnym areszcie. Potrącony policjant trafił do szpitala, gdzie został poddany hospitalizacji. Kierowca Hondy Civic niebawem usłyszy zarzuty od prokuratury.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments