wiadomości

Niebezpieczne zabawy młodzieży powiatu Jaworskiego.

Artykuł opowiada o niezwykle niebezpiecznych zabawach dzieci zamieszkałych pobliskie wsi jednych z gmin powiatu Jaworskiego. Te ryzykowne czyny mogły skończyć się ich śmiercią.

Z Niecodzienną sytuacją wymagającą reakcji spotkali się funkcjonariusze zachodniopomorskiej wsi Bolków, którzy zostali wysłani, by ratować grupkę młodzieży jeżdżące po zamarznięteniej wodzie w pobliskim zbiorniku.

O zdarzeniu doniósł mężczyzna przejeżdżający obok miejsca incydentu. Służby wezwane w obszar zdarzenia niezwłocznie się tam zjawiły. Na całe szczęście przybyli oni w samą porę, gdyż zamrożona woda, na której stała młodzież zaczęła się niszczyć pod wpływem pękania tafli lodu i powracać do stanu pierwotnego. Młodociani nie mieli możliwości wydostania się na ląd od zbiornika, ponieważ ich życie było zagrożone pod wpływem pękającego lodu.

Funkcjonariusze uratowali bezmyślne dzieci, wydostając je na brzeg zbiornika.i przetransportowali radiowozami policyjnymi do ich miejsc zamieszkania, gdzie czekali na nich zmartwieni rodzice.

W godzinach popołudniowych jednego z pierwszych dni lutego bieżącego roku Komenda Powiatowa Policji w miejscowości Jawor została powiadomiona o i trzech małoletnich chłopakach, którzy zabawiali się na pokrytym lodem zbiorniku wodnym we wsi powiatu jaworskiego, gminy Bolków-Lipa. Informację zaapelował kierujący samochodem osobowym mijający wcześniej wspomnianą wieś, wydarzenie to bardzo zmartwiło mężczyznę. We wskazane miejsce przybyły jednostki funkcjonariuszy Policji bolkowskiej.

Gdy zaniepokojeni stróże prawa znaleźli się na miejscu całego zdarzenia ku im oczom, ukazała się trójka małoletnich, którzy zmagali się z wyjściem z zagrożonego obszaru, który był pokryty coraz bardziej pękającym lodem. Policjanci uratowali chłopców i pomogli im wydostać się na zewnątrz z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa. Bawiący się chłopcy po identyfikacji Policji okazali się mieszkańcami jednej z gmin powiatu Jaworskiego znajdującego się w województwie dolnośląskim — Paszowice i drugiej gminy tego samego powiatu — Bolków. Nastolatkowie byli w wieku od dziesięciu do piętnastego roku życia. Po całym incydencie chłopcy zostali eskortowani do domu pod nadzór rodzicielski.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments