wiadomości

Dziesiątki telefonów, rowerów oraz komputerów zabezpieczonych przez poznańskich policjantów

Ponad dwieście przedmiotów zostało odzyskanych przez poznańską policję, prawdopodobnie pochodzących z kradzieży. Obecnie poszukiwani są właściciele przedmiotów.

Około 45 laptopów, 100 telefonów, rowery oraz różnego rodzaju narzędzia – tak wygląda bilans rzeczy, które zostały odzyskane oraz ujawnione przez policjantów w mieszkaniu na os. Leśnym w Koziegłowach oraz na ul. Bałtyckiej w Poznaniu. Z ustaleń wynika, iż są to przedmioty nabyte podczas licznych kradzieży, napadów oraz rozbojów, do których doszło w 2017 roku w Koziegłowach oraz Poznaniu. W drugim z tych miast doszło również do zatrzymania trzech osób odpowiedzialnych za rozboje, a także paserstwo oraz posiadanie nielegalnych środków odurzających. Jeden z nich przebywa już areszcie – mężczyzna usłyszał 12 zarzutów. Pozostali schwytani dopiero trafią przed sąd i odpowiedzą za swoje czyny.

Obecnie policja ustala właścicieli pozyskanych przedmiotów i zachęca do zgłaszana się po nie na Komendzie Miejskiej Policji w Poznaniu przy ul. Szylinga 2 w godzinach od :00 do 15:00 lub telefonicznie pod numerem 61 84 130 90.

Jest to kolejna akcja policjantów zakończona sukcesem, schwytaniem sprawców i postawieniem ich przed wymiar sprawiedliwości. Aktualnie poszukiwani są sprawcy kradzieży, których wizerunek został zarejestrowany przez monitoring znajdujący się w obrabowanych sklepach. Do kradzieży doszło w grudniu ubiegłego roku w sklepach przy ul. Półwiejskiej w centrum Poznania. Podejrzani przywłaszczyli sobie odzież oraz sprzęt elektroniczny o dużej wartości.

Poniżej znajdują się zdjęcia sprawców kradzieży, które powinny ułatwić ujęcie złodziejów. Wszelkie informacje są na wagę złota i można ich udzielić osobiście na komisariacie przy ul. Śniadeckich 27 lub telefonicznie pod numerem 61 84 124 11 lub 997.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments