Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne
Uncategorized

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne.

Prowadząc własny biznes lub mając pracę na umowę o pracę, opłacamy daniny na ubezpieczenie zdrowotne.

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Są to obowiązkowe składki, które uiszczać musi każdy pracujący obywatel. Z tych comiesięcznych wpłat do ZUS korzystamy w przypadku wizyty u specjalisty, pobycie na zwolnieniu itp. Ale obywatele, którzy szczególnie dbają o swoje zdrowie oraz komfort leczenia, mają jeszcze dodatkowe rozwiązanie.

W ostatnich latach jak grzyby po deszczu otwierają się przedsiębiorstwa, które oferują dobrowolne ubezpieczenia zdrowotne. Tego typu uzupełniające ubezpieczenie zapewni nam wyższy standard hospitalizacji, krótsze okresy oczekiwania na wizytę u doktora, a także dają możliwość skorzystania z odpłatnych zwolnień chorobowych.

Wartości tego rodzaju ubezpieczeń nie są zbyt wygórowane. Podstawowe polisy zaczynają się od 100zł netto więc nie jest to zbyt uciążliwy wydatek a w sytuacji nieprzewidzianego wypadku ekspresowo może okazać się, że były to idealnie ulokowane pieniądze.

Warto więc poważnie zastanowić się nad tego typu dodatkiem do ubezpieczenia. Takie ubezpieczenie okazać się kluczowym w przypadku gdy stracimy zdolność do wykonywania zawodu i zarobku.

zobacz również Agencja Pracy Tymczasowej

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o