wiadomości Wypadek

Szalony kierowca potrącił funkcjonariusza drogówki

Artykuł opowiada o sytuacji, która miała miejsce w okolicach Katowic gdzie szalony kierowca przestraszony możliwością kontroli policyjnej, zaczął uciekać, przy czym potrącił próbującego zatrzymać go policjanta.

Funkcjonariusze Katowickiej Komendy Policji ścigali w minioną noc mężczyznę prowadzącego samochód osobowy, który nie uciekł przy prośbie zjechania na pobocze w celu odbycia kontroli drogowej. Funkcjonariusz, który postanowił reagować, został potrącony przez szalenie jadącego mężczyznę, funkcjonariusze w tej sytuacji wymierzyli strzały z broni palnej w kierunku samochodu osobowego, lecz kierujący pojazdem marki Honda nie zważając na nic, uciekał dalej, do czasu zablokowania drogi przez inne zawiadomione pobliskie jednostki wydziału drogowego. Potrącony Funkcjonariusz został przetransportowany do szpitala, młody mężczyzna niebawem za popełnione czyny odpowie przed sądem.

Dnia szóstego marca bieżącego roku około godzinę przed północą, funkcjonariusze pracujący w wydziale drogowym dostrzegli szybko jadący pojazd samochodowy z wyłączonymi światłami pozycyjnymi, pędzącego w stronę ulicy Daszyńskiego 06.03.br., kilka minut po godzinie 23.00, policyjni wywiadowcy, jadąc w kierunku ulicy. W celu zatrzymania pojazdu i wykonania na nim kontroli drogowej i pomiaru trzeźwości kierowcy, po wykazaniu przez stróży prawa oznak policyjnych, mężczyzna zaczął natychmiastowo ruszać i oddalać się z dużą prędkością. Policja weszła momentalnie również do swojego pojazdu i zaczęli zaciekle gonić kierowcę hondy. W końcu, gdy udało się zatrzymać szalony rajd mężczyzny, funkcjonariusze w celu ponownej próby legitymacji zbliżyli się do czterokołowego pojazdu mechanicznego marki Honda, kierujący po raz kolejny odpalił samochód i rozpoczął kolejną ucieczkę, podczas gdy policjant, który otworzył drzwi auta przy ucieczkę został zatrzaśnięty i zaczął być ciągnięty przez pojazd drugi funkcjonariusz, wymierzył strzały z broni palnej w kierunku jadącego pojazdu, jednak po pewnym czasie wezwane posiłki za torowały drogę, w której kierunku poruszał się mężczyzn, schwytali go i umieszczono w areszcie śledczym. Sprawcą był 23- letni mężczyzna zamieszkały w Bytomiu, wkrótce odpowie przed sądem i grozi mu pobyt w zakładzie karnym. Zatrzaśnięty drzwiami policjant nie odniósł w większych obrażeń oprócz kończyny dolnej, mimo to zawieziono go na pogotowie ratunkowe.

Odpowiednie kroki podejmują Funkcjonariusze wydziału do spraw z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w katowickiej Komendzie Policji. Sprawa nadzorowana jest także przez katowicką prokuraturę Rejonową.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments