Słupki ostrzegawcze metalowe – o czym informują?
Prasóweczki Warto przeczytać

Słupki ostrzegawcze metalowe – o czym informują?

Słupki drogowe są dostępne w różnych wersjach i opcjach. Dzięki temu można łatwo i precyzyjnie wybrać najlepsze rozwiązanie do konkretnej sytuacji. Jedną z najczęściej wybieranych opcji są słupki ostrzegawcze metalowe. Jaki jest powód ich popularności i co je charakteryzuje? W jakich sytuacjach ich stosowanie jest zalecane, aby osiągnąć najwyższą funkcjonalność? Wyjaśniamy, gdzie używane są słupki ostrzegawcze metalowe.

Czym charakteryzują się słupki ostrzegawcze metalowe?

Słupki drogowe to szeroka grupa sprzętów zapewniających bezpieczeństwo w ruchu drogowym, zarówno dla kierujących pojazdami, jak i dla pieszych oraz rowerzystów. Słupki drogowe występują w różnych wariantach. Niektóre z nich mają możliwość podpięcia łańcucha w celu stworzenia ciągłej bariery, inne natomiast mają opcję składania i blokowania zamkiem na kluczyk. Jeśli natomiast chodzi o materiał, z jakiego są wykonane, to można spotkać się zarówno z plastikowymi słupkami, słupkami ostrzegawczymi metalowymi, jak i wykonanymi z elastycznych materiałów, dzięki czemu są one trwałe i nie powodują uszkodzeń w razie kontaktu z pojazdem. Cechą wspólną wszystkich słupków drogowych jest ich brak mobilności. Jednak dzięki temu są stabilne. Ich mocowanie najczęściej odbywa się za pomocą specjalnych śrub montażowych. Inną możliwością jest zabetonowanie podstawy słupka w podłożu. Sposób montażu zależy od rodzaju słupka i nawierzchni, na której mają się znaleźć.

Słupki ostrzegawcze metalowe nie są stosowane do wykonywania odgrodzeń tymczasowych lub krótkotrwałych. Zdecydowanie lepiej sprawdzają się w sytuacjach, w których określony obszar bądź teren muszą być oddzielone od ruchu na stałe lub na dłuższy czas. Metalowe słupki drogowe są trwałe i odporne na czynniki zewnętrzne. Nie ulegają uszkodzeniom zarówno mechanicznym, jak i termicznym. Dzięki temu można je umieszczać w miejscach o stałej ekspozycji na słońce, mróz, śnieg czy deszcz. Dodatkowo, jeśli samochód uderzy z niewielką siłą w metalowy słupek drogowy, pachołek nie ulega uszkodzeniu i zazwyczaj nie wymaga naprawy ani wymiany. Taki kontakt zwykle pozostawia jedynie ślad na pojeździe. Metalowe słupki drogowe dostępne są w kilku kolorach i można je uzupełnić o elementy odblaskowe.

Zastosowanie metalowych słupków ostrzegawczych

Słupki ostrzegawcze metalowe mają wiele zalet. Dlatego są często wykorzystywane do trwałego ogrodzenia lub oznakowania dróg. Najpopularniejszym i najczęstszym celem stosowania słupków ostrzegawczych metalowych jest oddzielenie przestrzeni komunikacyjnej między pojazdami i pieszymi oraz między pieszymi i rowerami na chodnikach czy ścieżkach rowerowych. Jest to rozwiązanie, które w takich przypadkach zapewnia maksymalne bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom dróg. Dodatkowo słupki ostrzegawcze metalowe mogą być umieszczane na krawędzi chodnika, uniemożliwiając w ten sposób wjazd samochodów na ciąg ruchu pieszych. Podobne zastosowanie mają słupki ostrzegawcze metalowe przy wejściu na deptaki i obszary przeznaczone wyłącznie do ruchu pieszego. Jest to praktyczne rozwiązanie, które zapewnia maksymalne bezpieczeństwo pieszym tylko w wyznaczonych dla nich strefach ruchu. Ponadto metalowe słupki drogowe są przydatne podczas zapobiegania parkowaniu pojazdów w miejscach zabronionych.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments