Rozbój Wyłudzenie

Policja zatrzymała mężczyzn, którzy dokonywali licznych wymuszeń pieniężnych.

Artykuł przedstawia sytuacja, jaka miała miejsce na terenie jednego z powiatów województwa łódzkiego gdzie grupa mężczyzn pod groźbami morderstwa, wymuszała duże ilości gotówki.

Dekadę w zakładzie karnym mogą spędzić czterej oskarżeni, którzy zostali schwytani przez funkcjariuszy komendy łódzkiej, znaleźli oni u mężczyzn duże kwoty pieniędzy, imitacje pistoletów i karabinów i różnego typu przyrządy takie jak maczety. Mężczyźni staną przed sądem pod zarzutem wymuszania rzeczy materialnych na osobach zamieszkałych miasta powiatu łódzkiego-wschodniego. Z racji postanowienia niezawisłego organu państwowego powołanego do stosowania prawa mężczyźni zostali umieszczeni w areszcie śledczym na okres trzech miesięcy.
Funkcjonariusze powiatu Łódzkiego Wschodniego nabyli doniesienia dokonania czynów karanych na dwie osoby zamieszkałe w pobliżu stolicy tego powiatu Łodzi. Z informacji nabytych przez policje wynikało, iż w drugim miesiącu lutym bieżącego 2018 roku przestępcy komunikowali się i zagrażali morderstwem w przypadku niezapłacenia wyznaczonej przez nich sumy pieniężnej.

Oskarżeni, chcąc jeszcze bardziej udowodnić powagę sytuacji, grozili pokrzywdzonemu, jak i jego rodzinie między innymi stali pod ich domami, podpalali różnego rodzaje substancje podatne na ogień pod ich miejsce zamieszkania, śledzili ofiarę i jego bliskich i grozili broniami palnymi — to tylko jedne z nielicznych działań mężczyzn. Incydenty tego typu za skutkowały przestraszeniem się ofiar i wykonanie poleceń, które wiązały się z okazaniem kwoty czterdziestu tysięcy polskich złotych do rąk zastraszycieli. Pomimo myśli, że problemy z bandytami ustały wyszło na jaw, iż nie jest to koniec kłopotów. Po krótkim czasie przestępcy zakomunikowali z bliskim krewnym mieszkańca powiatu wschodnio-łódzkiego i kazali, zagrażając życiem przekazać im kwotę stu tysięcy polskich złotych, jednak po długim okresie błagania zastraszyciele zgodzili się na sumę 50 tysięcy polskich złotych. Po pewnym okresie ofiary przestępstwa postanowili o całej sprawie zawiadomić Komendę Wojewódzką Policji ze siedzibą w Łodzi i funkcjonariusze pracujący w Wydziale Kryminalnym w tejże komendzie obserwowali dalszy przebieg sytuacji, co miało skutkować nagromadzeniem odpowiednich dowodów i schwytaniu domniemanych przestępców. Akcja nabrała ogromnego rozwoju dnia drugiego marca bieżącego roku kalendarzowego, gdy na terenie miasta będącego stolicom jednego z powiatów — Brzeziny odbyć miała się nielegalna transakcja gdzie mężczyźni odebrać, mieli zażądaną sumę pieniędzy. Podejrzany, opuszczając jedną z restauracji, odebrał haracz i udał się do samochodu, w tym momencie zaczęła się akcja funkcjonariuszy i próba schwytania trzydziestojednolatka, gdyż akcja we wcześniejszych dniach nie mogła być zrealizowana. Zawiadomienie o poruszającym się samochodzie firmy samochodowej Volkswagen otrzymały będące w brzezinach jednostki patrolujące. Samochód został zatrzymany w stolicy jednej z gmin województwa wschodnio łódzkiego Andrespol. Funkcjonariusze schwytali trzech podejrzanych mężczyzn, przesłuchano i odprowadzono do aresztu śledczego. Podczas identyfikacji wyszedł na jaw fakt, iż podejrzani w ubiegłym czasie mają doświadczenia z łamaniem prawa polskiego. W jednakowym czasie złapano, także przez innych policjantów kierowcę poruszającego się po ulicach a dokładniej przy ulicy Przybyszewskiego w Łodzi samochodu niemieckiej marki audi, który był jednym z następnych poszukiwanych w sprawie. Funkcjonariusze w czasie gdy sprawdzali mieszkanie mężczyzny w celu znalezienia dowodów sprawie, znaleźli również duże ilości pieniędzy i imitacje broni palnej.

Wszystkie z podejrzanych czterech osób otrzymali zarzuty prokuratorskie o przestępstwa rabunkowe i ich osoby są zagrożone na spędzenie dziesięciu lat w zakładzie karnym. Jedna osoba z nich będzie odpowiadała w skutek recydywistyczny, gdyż był już wcześniej karany. Sąd podjął decyzje o umieszczeniu mężczyzn w areszcie śledczym na okres trzech miesięcy, o co prosiła prokuratura poprzez odpowiedni wniosek.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments