Rozbój

Chuligani wtargnęli na drogi autostrady w celu ataku niewinnych kibiców

Artykuł przedstawia sytuacje z minionego tygodnia gdzie pseudokibice, zorganizowali napaść na autobus jadący do Krakowa na mecz. Sprawa jest w toku, mężczyzną grożą kary pozbawienia wolności, staną oni przed sądem.

Dwunastu mężczyznom w młodym zostały postawione zarzuty czynnego udziału w zbiegowisku na autostradzie. Funkcjonariusze Policji zatrzymali ich w minione sobotnie popołudnie, zaraz po tym zdarzeniu podczas którego duża grupa pseudokibiców wbiegła na autostradę w okolicach Zamiechowa, chcąc zakłócić przejazd kibiców z Przemyśla. Polscy stróże prawa nie chcieli dopuścić do konfrontacji nierozmyślnych kiboli z niewinnymi fanami sportu. Sprawcy wydarzenia o chuligańskim charakterze niebawem staną przed Sądem Najwyższą i usłyszą wyroki sądowe.

W sobotę zaraz przed godziną 15 w okolicach Zamiechowa — miejscowości znajdującej się na terenie województwa podkarpackiego na obszarze odcinka bardzo popularnej autostrady A4, Będącej na terenie powiatu jarosławskiego, doszło do zamieszek. W trakcie transportowania zorganizowanej grupy kibiców piłkarskich z Przemyśla, podróżujących na mecz odbywający się w Krakowie, licząca dużą liczbę osób grupa kiboli, po wcześniejszym zmasakrowaniu ogradzających autostradę barierek, wtargnęła na obszar jezdni autostrady. Funkcjonariusze Policji, którzy brali udział w zabezpieczaniu przejazdu kibiców z Przemyśla, nie dopuścili do konfrontacji niewinnych osób ze wściekłymi pseudokibicami. Mężczyźni, którzy wbiegli na autostradę, po zauważeniu radiowozów policyjnych w bardzo szybkim tempie postanowili się ewakuować.

Komendant jarosławskich służb porządkowych pokierował w obrębie dróg technicznych w Dobkowicach, Radymnie i Ostrowie patrole funkcjonariuszy policji. Dzięki ich czujnego oka policjanci dokonali interwencji zauważając i zatrzymując do kontroli drogowej trzy osobowe samochody. Wśród zatrzymanych do kontroli samochodów znalazły się między innymi takie pojazdy jak honda accord, volvo i Fiat stilo. W środku aut znajdowało się dwunastu mężczyzn młodego wieku. Jakpodaje okoliczna policja, byli to mieszkańcy powiatów sanockiego i rzeszowskiego, mężczyźni w wieku od 19 do 31 lat.

W czasie kontroli drogowej policjanci okolicznej komendy ustalili, iż kierowca prowadzący wcześniej wspomnianą hondę  prowadził ją całkowicie nielegalnie, nie robiąc sobie problemu z powodu cofniętych uprawnień, czy też z faktu, iż pojazd był w katastrofalnym stanie technicznym i nie posiada ważnych obowiązkowych badań technicznych, a także ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej OC — rzeczy niezbędnych do poruszania się po drogach zgodnie z prawem. Sytuacja wyglądała podobnie w przypadku fiata stilo, którego stan techniczny był ewidentnie opłakany. W przeszłości kierowca jednego z pojazdów nie zatrzymał się do kontroli i prawo do kierowania przez niego pojazdami zostało zatrzymane przez organy policji.

Do czasu wyjaśnienia okoliczności i wielkości udziału mężczyzn w całym wydarzeniu zostali zatrzymani przez polskich stróży prawa. Mężczyźni na moment obecny są już po przesłuchaniu przez funkcjonariuszy policji i postawiono wobec nich zarzuty czynnego i bezpośredniego wzięcia udziału w całej sytuacji, która miała charakter chuligański. Za czyn ten oskarżonym grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech. Jeden z nich odpowiadał będzie także za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. W trybie przyśpieszonym sprawcy stanęli 19.02. bieżącego roku przed sądem. W stosunku do wszystkich z oskarżonych o popełniony czyn Sąd Rejonowy w Jarosławiu zastosował środki zapobiegawcze w rodzaju nadzoru policyjnego i zakazu opuszczania terenu kraju Rzeczypospolitej, do czasu zakończenia postępowania.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments