Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech
Prasóweczki

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zatrudnienie cudzoziemców (m.in. Ukraińców, Białorusinów, Gruzinów, Rosjan, Mołdawian) w Niemczech. Delegowanie pracowników spoza Unii do pracy w tamtym kraju Unii Europejskiej. Polscy pracodawcy mają skłonność wysyłania do produkcji za granicą naszych pracowników jak jeszcze obywateli nowych państw trzecich niebędących członkami Unii Europejskiej.

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Z racji na zainteresowanie naszym rynkiem pracy obywateli Ukrainy, więc oni są najczęściej wysyłanymi do produkcji za granicą cudzoziemcami przez polskich pracodawców.

Kierowanie jest doskonałą formą wysłania człowieka do różnego kraju w końca czasowego pisania praktyce w obecnym świata. Należy przy tymże myśleć, że w całkowitym stanie w którym człowiek wykonuje domową działalność za granicą obowiązują stawki płacy według niemieckich przepisów (Mindestlohn) a minimalna stawka od 1 stycznia 2019 roku wynosi 9,19 euro za godzinę pracy brutto dla gościa delegowanego, przy czym w wielu branżach obowiązują wyższe ceny płacy minimalnej np. w dziedziny budowlanej. Aby oddelegować cudzoziemca ze wschodu do pracy w Niemczech, potrzebne jest kupienie wizy Vander Elst. Jest wówczas wiza emitowana przez Ambasadę Niemiec w Warszawie. Traktat o działaniu Unii Europejskiej (TFUE) określa zasadę swobody oferowania usług mającą prawo przedsiębiorstwa do produkcji naszych usług w następującym państwie członkowski Unii Europejskiej. Przedsiębiorca na tej zasadzie może tymczasowo delegować naszych pracowników bez wymogów uzyskiwania dla nich oddzielnie pozwoleń na pracę co stanowiło znaczenie gdyby pracownik samodzielnie chciał uzyskać zatrudnienie bezpośrednio w niemczech bez udziału Polskiego pracodawcy. Kraje członkowskie UE wprowadzają wewnętrzne przepisy, które wpływają warunki i myśli na których pracodawcy innych krajów UE mogą przekazywać naszych pracowników do pracy w ich świecie.

Niemiecka wiza Vander Elst wydawana istnieje w planie tymczasowego oferowania usług w Niemczech pracownika, którego do pracy w Niemczech deleguje Polski pracodawca.

Samo uzyskanie wizy odnosi się ze wykonaniem kilku wymagań:

Obcokrajowiec pragnie zawierać zawartą umowę o rzecz lub zejście z Własnym pracodawcą, w układu spośród tym pragnie być zabezpieczony i iść minimum od miesiąca u pracodawcy, który ma delegować człowieka do pracy w Niemczech. Musi w układu spośród tym legalnie kończyć na placu Polski, mieć przyzwolenie na pozycję. Potrzebny jest materiał wydawany przez Nasz ZUS – zaświadczenie A1 poświadczające, że człowiek podlega Polskiemu ustawodawstwu w zakresie zabezpieczenia społecznego a co istotne aby wystąpić po te listy niezbędne jest wcześniejsze udokumentowane zameldowanie w Polsce oraz uzyskanie Polskiego Certyfikatu Rezydencji Podatkowej, który określa koniec w którym pracownik szacuje się z osiąganych dochodów.

Uzyskanie wszystkich tych listów jest kilka tygodni dodatkowo w przypadku braku konieczności uzupełniania braków dla uzyskania któregoś z potrzebnych dokumentów może zatrzymać się w ok. 4 tygodniach od okresu zatrudnienia zatrudnionego w Polsce. Ten poziom istnieje także niezbędny aby udowodnić, że akcja w Niemczech nie jest samym celem zatrudnienia gościa oraz od razu po zatrudnieniu nie potrafi on zostać legalnie wysłany za granicę. Pracownik człowiek istnieje na określone w Polsce a jego rola za granicą ma charakter jedynie tymczasowy dodatkowo w ramach naszej książki w Polsce został przesyłany do pisania naszych celów na terenie Niemiec okazjonalnie np. przez 3 miesiące. Wniosek o wydanie wizy Vander Elst chodzi po wcześniejszym zapisaniu się online złożyć w Ambasadzie Niemiec w Stolicy wraz z opłatą 75 euro (równowartość w złotych polskich). Agencja Work Holding za pomoc przy kompletowaniu i kierowaniu wniosku pobiera od pracodawcy dodatkową stawkę za usługę w wysokości 250 zł netto za jakiegoś człowieka.

Organizacja Pracy Tymczasowej Work Holding, umożliwia Polskim pracodawcom usługę we wszystkich formalnościach i silne delegowanie naszych pracowników do Pozycji w Niemczech. Nasza rada jest kompleksowa – od efektywnej oraz mocnej rekrutacji ludzi z krajów takich jak Ukraina, Białoruś, Gruzja, Mołdawia, Rosja czy Polska poprzez porady prawe oraz ochronę w załatwieniu wszystkich potrzebnych w ciągu delegowania pracowników papierów i wizy Vander Elst, aż po rozliczanie kadrowo księgowe.

Do sądzie należy dołączyć: dwa efekty w języku niemieckim, aktualne fotografie biometryczne, paszport, udokumentowanie pobytu i praktyce u pracodawcy, umowa pracodawcy z firmą z pozostałego państwa UE, pismo od firmy świadczącej usługi oraz dokument A1 oraz kartę EKUZ.

Pracodawca delegujący pracowników musi również zgłosić ten fakt w niemczech w dalekich pracach w relacje od wielu szczegółów, które indywidualnie mogą wymagać poszczególnego zgłoszenia:

Zollamt – Niemiecki Urząd Celny, na internetowym portalu zgłoszeniowym należy zgłosić delegowanych pracowników wielu branż.

SOKA-Bau – Zgłaszamy pracowników branży budowlanej (także dotyczy elektryków). Niemiecka kasa urlopowa do jakiej należy również odprowadzać składkę na odpoczynek.

Finanzamt – Niemiecki Urząd Skarbowy, BG-Bau – ubezpieczyciel wypadkowy branży budowlanych, Deutsche Rentenversicherung – Ubezpieczenia Społeczne, Urząd meldunkowy (pracownicy przechodzący w niemczech ponad 3 miesiące podlegają meldunkowi)

Pracownik wysyłany do pracy w Niemczech podlega przepisom w obrębie płacy minimalnej według niemieckich przepisów Mindestlohn. Płaca minimalna dzieli się w relacje od branży i np. ogólna cena to minimum 9,19 euro brutto za godzinę pracy ale dla branży budowlanej zatem w relacje od kwalifikacji minimum 12,20 euro brutto za godzinę pracy. Niemieckie urzędy jak i jedne nazwy do pracy w jakich zatrudnieni są delegowani przykładają dużą siłę do ocenie czy pracownicy otrzymują płacę wspólną z niemieckimi przepisami. Na bieżąco badane są płatności wynagrodzenia, listy płac, godziny pracy oraz nawet polskie deklaracje podatkowe pracowników. Pewną grupa wypłaty dla gościa można wypłacić chociaż w całości ryczałtu czy diety więc w możliwość niepodlegającą opodatkowaniu.

Mimo zatrudnienia pracownika przez Naszą firmę, pracownikowi delegowanemu przysługuje gwarancja warunków sztuce oraz płacy minimalnej według przepisów kraju do którego został delegowany, czyli tutaj Niemiec. Pracownikowi przysługuje także urlop w kształcie płynącym z przepisów niemieckich.

Zapraszamy do konsultacji oraz współpracy zainteresowanych przedsiębiorców i jeszcze Niemieckie firmy zainteresowane pracownikami delegowanymi z Polskich firm.

Źródło artykułu Praca dla Ukraińców w Niemczech

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o