Świat Według Kiepskich
Prasóweczki

Świat Według Kiepskich sezon 16

W stałej wrocławskiej kamienicy, wcale nie gości nuda.

Świat Według Kiepskich sezon 24

Od lat, zwaśnione rodziny godzą się na wzajem, by potem przy dobrym trunku zgodzić się i wymyślać kolejny wielki plan żeby zarobić, przy tymże się nie na prowadzić.

Serial opowiada o rodzinie Kiepskich, gdzie Ferdek, głowa rodziny jest osobą bezrobotną, i dobrym jego zajeciem jest postrzeganie telewizji i sporzywanie alkoholu. Żona Halina, od lat gra w pracy zdrowia, gdzie zdaza się jej pobierać dodatkowe dyżury, aby utrzymać piecioosobową rodzinę, w ostatnim dwójkę dorosłych dzieci- Walda i Mariolkę i schorowaną matkę- Rozalię, która niecierpi Ferdka.

W grupie ciągle wchodzi do awantur.

Kanalia, nazywany przez teściową Ferdek, notorycznie okrada babkę z renty, zabraniając jej przy tym oglodać ukochaną bajkę- Koziołka Matołka. Schorowana babka modli się, aby wreszcie Ferdek zniknął z ich rodziny.

Po sąsiedzku, na tym jedynym piętrze, mieszka Paździoch wraz z starą- Haliną. Rodziny bardzo dzielą się od siebie. Pazdzioch ma stałe zatrudnię. Zarabia na Wrocławskim bazarze, gdzie sprzedaje bieliznę, która występowała się powodem kpiny sąsiada Ferdka. Jego żona notorycznie krytykuje mężczyzny i dotyka go w otoczeniu innych sąsiadów. Wbrew to, Marian kocha żonę i stara się wciąż dorównać jej wymaganiom i spełnia każdej jej zachcianki.

zobacz również filmy online za darmo bez rejestracji

Tuż nad nimi stoi Arnold Boczek. Pracownik pobliskiej żeni. Otyły sąsiad, jaki nie ma trochę. Mimo, że może mieć na goscine żony Halinki, Ferdek wciąż obraża znajomego i wymaga mu przenosić się na jego piętro. Boczek tak prosto nie odpuszcza i zawsze zabiera się do wspólnej toalety na piętrze Mariana i Ferdka, gdzie daje się licznych kradzieży papieru toaletowego oraz żarówek. Arnold Boczek, słynie oraz z naiwności, często podpuszczanie przez sąsiadów, zostaje ośmieszony i wydalony z piętra rodziny Kiepskich oraz Pazdziochow.

Można by powiedzieć, że kamienica przypomina wszą nową klatkę w niniejszej strony, jednak dzieją się tu rzeczy, które nie śniły się nawet fizjologom.

Od rana w zakładzie Kiepskich można słyszeć ruchy i awantury. Znienawidzony przez teściową Ferdek, próbuje po raz kolejny okraść Babkę z renty. Syn Walduś, kibicuje ojcu, z perspektywą na nowe piwo, gdyż oczywiście jako jego rodzic uwielbia alkoholowe trunki oraz męczę piłki nożnej. Z biegiem czasu, podczas wyjazdu do USA, prezentuje swoją żonę-Jolante, pazerna na pieniądze kobietę, która trzyma Waldusia pod pantoflem. Zachowanie kobiety nie podoba się Ferdkowi, dlatego otwarcie podkreśla, że nie lubi innej lubej syna.

Sprawy są słoneczne i całe fantazji.

Mamy doczynienia z nieznajomymi z obcej planety, kołem gospodyń wiejskich, teleturniejami czy nawet okazaniem się anioła stróża.

Sceny przedstawiają codzienne kłopoty z którymi wymagają zmagać się nasze rodziny.

Ciągle konflikty z znajomymi, skazane na porażkę interesy, wizytację metoda i wada pracy, odbijają się na Halince, która pod groźba rozwodu, próbuje namówić męża do przyjęcia się pracy.

Ferdek jednak ma, że w ostatnim kraju nie ma rzeczy dla ludzi z jego przygotowaniem i myśli rozkręcić swój biznes.

Na uszkodzenie zainteresowania z gwarancją nie można narzekać.

Jednym razem wraz z córką Mariolka weszli na pomysł założenia seks telefonu. Kolejnym razem Ferdek próbował budować ekskluzywny fotel, na którym ważna żeby było dokładnie oglądać telewizję, pić piwo i masować sie. Jak także tenże plan nie wypalił, nadszedł pomysł otwarcia sklepu z Marianem, który przy butelce wódki, próbuje przekonać do wspólnej pracy Ferdka.

Niestety, plan też się nie powodzi, a sąsiedzi znów się kłócą.

Rywalizacja między sąsiadami wciąż powoduje zgrzyty.

Odchody na wycieraczce, podsłuchiwanie, plotkowanie i obrażanie.

Gdy po trudnym i dużym wyzwań roku pnadszedl czas świętowania Nowego Roku, w zakładzie Kiepskich tworzony jest sylwester.

Pozostają na nim ludzie kamienicy i dyrektor Kozłowski, jaki jestem w ruchu małżeńskim z czwartą żoną, która otwarcie oznajmia, że jest z prezesem tylko dla pieniędzy. Wszystko potrafiło się wydawać normalnym wydarzeniem i chęcią naprawy relacji między sąsiadami, jednak Ferdek znów przechodzi na wojenną ścieżkę.

Kolejnym mieszkańcem kamienicy przy ulicy Ćwiartki ¾ jest Borysem. Sąsiad z dążeniem do pornograficznych gazet i zagorzały katolik. Mało pojawia się jedyną w odcinkach.

Drinkom z bliskich kolegów sąsiadów jest bezdomny Badura, istniejący na złomowisku. Jego ważnym zajeciem jest sporzywanie alkoholu i uważanie.

W serialu, pojawia się również Malinowska, ekspedientka, która często sprzedaje miezzkancą kamienicy na krechę, oraz Edzio, listonosz z doświadczeniem humoru, który łączy co róż nowe rymowanki na fakt mieszkańców.

Świat według Kiepskich jest z decydowanie humorystycznym serialem, opowiadającym losy mieszkańców.

Bawi fanów już od 1999 roku, kiedy to nakręcono pierwszy etap.

Na początku serialu, sceny nagrywane ubiegły w kamienicy, ale z biegiem czasu wykonano rekonstrukcje miejsc w studio, gdzie nadal nakręcane są nowe odcinki. Losy mieszkańców kamienicy Ćwiartki ¾ możemy jeździć na Polsacie.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o