Sprzedaż internetowa w czasie pandemii –największe wyzwania dla e-sklepu.
Prasóweczki

Sprzedaż internetowa Police

Aukcja internetowa w terminie pandemii –największe wyzwania dla e-sklepu.

Nagłówki artykułów aż wołają o wzrostach sprzedaży w sferach e-commerce, ale mało kto porusza sprawę tego, jak ciężko jest zorganizować sprawny przebieg realizacji zamówień w terminie pandemii. Na przykładzie Mirjan24 – internetowego sklepu meblowego, przybliżymy Wam największe wyzwania dla e-sklepu i pokażemy, jak marka sobie spośród nimi poradziła.

Sprzedaż internetowa Dębno

W dobie koronawirusa społeczeństwo zostało zmuszone do transformacji w bezpośrednim naturalnym funkcjonowaniu, co wyklarowało nowe zachowania na zbytu. Przed zarazą po lekarstwa chodziliśmy często do apteki, i po artykuły spożywcze do najbliższego sklepu. W terminie pandemii często rezygnowaliśmy z obecnych funkcje, na rzecz zakupów przez Internet. Martwi o bezpieczeństwo swoje plus najprzyjaźniejszych, limity ról w określonych miejscach i zamknięcie wielu sklepów, galerii i punktów handlowych umocniło trend zakupów online. Wzrost sprzedaży w Internecie odczuła większość branż. Po akcje istniał wtedy efekt pewnego przymusu zakupu online, gdyż stacjonarne sklepy są zamknięte też wyższej dawki czasu wolnego kupujących. Tymczasowe zawieszenie lub częściowe ograniczenie aktywności zawodowych sprawiło, że społeczeństwo zawierało więcej czasu, by zadbać o siebie (zakup ubrań, kosmetyków, szkoleń online) lub wykonać remont domu, czy prace porządkowe na podwórku.
Większa sprzedaż – większe wyzwanie logistyczne. Sprzedaż internetowa Dębno

torebki
Reklama

Nagłówki artykułów aż wołają o wzrostach sprzedaży w sferach e-commerce, ale mało kto porusza sprawę tego, jak ciężko jest zorganizować sprawny przebieg realizacji zamówień w terminie pandemii. Na przykładzie Mirjan24 – internetowego sklepu meblowego, przybliżymy Wam największe wyzwania dla e-sklepu i pokażemy, jak marka sobie spośród nimi poradziła. Sprzedaż internetowa Dębno

zobacz również Społem wiadomości

W dzisiejszym czasie każdy sklep zabiega o to, aby utrzymać się na zbytu i zachować stanowiska pracy. W firmie Mirjan24 to zadania pracy dla ponad 400 pracowników. Marka w prostych zadaniach kieruje się na pracy mebli tapicerowanych, prowadzeniu 6 sklepów internetowych (Polska, Niemcy, Węgry, Rumunia, Czechy i Słowacja) oraz pośredniczy w dostawach mebli dla kontrahentów z całej Europy.

W formy pandemicznej największym wyzwaniem dla firmy Mirjan24 było zachowanie ciągłości dostaw towarów do kontrahentów oraz terminowa realizacja zleceń dla kupujących indywidualnych, przy szczególnym zachowaniu zaufania oraz ostrożności. Duży niepokój wprowadziło nagłe zamknięcie granic. Utrudnieniami były korki na skali Polsko-Niemieckiej i informacje z producentów sprzętów, że mogą wystąpić opóźnienia w pracy. Sprzedaż internetowa Dębno

W współczesnej doskonałej sytuacji dochodzi jeszcze reorganizacja stanowisk pracy i czasu pracy, by zwiększyć bezpieczeństwo wszystkich gości.

Jak poradzić sobie z formą „nadzwyczajną” ?

Choć sytuacja epidemiologiczna, w takim wymiarze, miała miejsce pierwszy raz również dla każdego stara zatem inna sytuacja, to marka Mirjan24 czerpała inspirację z wcześniejszych, różnych doświadczeń — na zbytu nowa istnieje z 27 lat. Ze sprzedaży stacjonarnej wycofała się 8 lat temu natomiast z drugiej chwili, kształtuje się e-commerce, które stale się zmienia. Zawsze w toku dużych ograniczeń, istotną kwestią okazała się własna flota pojazd dostawczych, która uniezależniła firmę z bardzo przeciążonego systemu kurierskiego. A utknięcie kilku samochodów w korkach nie sparaliżowało całej logistyki, bo ich flota ma ponad 100 samochodów typu TIR.

Dużym urządzeniem są i stany magazynowe topowych produktów. Magazyny są położone w mało krajach. Dzięki nim, sklepy internetowe obsługujące zagranicznych klientów, nie były w 100% uzależnione od dostaw z Własny.

Wyzwaniem była natomiast reorganizacja stanowisk działalności oraz wprowadzenia systemu zmianowego w sukcesie pracowników pracy i magazynów. Podział ludzi na sekcji i wprowadzenie pracy zmianowej umożliwiło zachowanie bezpiecznego odstępu między pracownikami. I w sukcesie dużej kwoty stanowisk biurowych został wprowadzony system pracy zdalnej. Sprzedaż internetowa Dębno

Zobacz również Sprzedaż internetowa w czasie pandemii –największe wyzwania dla e-sklepu.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments