Poradnik

W internecie mamy wiele ofert, które mogą wydawać się okazją.

To co wydarzyło się ostatnio, w wyniku korzystania z ofert internetowych, potwierdza tylko fakt, że żyjemy w bardzo niebezpiecznych czasach. Internetowa oferta sprzedaży samochodu, może okazać się pułapką zastawioną przez brutalnego mordercę, który nawet dla małego zysku jest w stanie z zimną krwią – zabić całą rodzinę.

Ostatnie opublikowane informacje o przestępstwach, zachęcają do większej ostrożności, gdy chcemy wziąć udział w jakiejś transakcji, która jest atrakcyjną ofertę, a jednocześnie wymaga pojechania gdzieś, w nieznane nam miejsce. Niedawne wydarzenia związane z brutalnym mordem na dziewczynie, która miała zostać nauczycielką języka obcego w domu sprawcy, teraz choć dotyczy innej transakcji, ma bardzo podobny scenariusz. Tym razem przedmiotem transakcji nie jest nauka języka, ale zakup samochodu, który dla kupców kończy się tragicznie. Wyjątkowo brutalne morderstwo całej rodziny, odbiło się echem na całym świecie.

Obecne możliwości przemieszczania się różnych grup społecznych i narodowościowych, powinno więc zaostrzyć naszą ostrożność, zwłaszcza wtedy gdy musimy pojechać do kogoś nieznajomego, w celu sfinalizowania transakcji. Co więc się wydarzyło, co powinno obudzić naszą ostrożność? Młode małżeństwo razem ze swoją czteroletnią córeczką jedzie na spotkanie z osobą, która ma sprzedać im samochód. Sprzedawca jednak okazał się bezlitosnym i brutalnym mordercą. Jak przedstawiają rosyjskie media, małżeństwo posiadało przy sobie kwotę w wysokości 255 tysięcy rubli, czyli w przeliczeniu na polskie pieniądze około 15 tysięcy złotych.

Taka właśnie kwota, była powodem tego brutalnego zabójstwa. Jak podają różne dzienniki, Konstantin i Inna Larkow, od dłuższego czasu szukali odpowiedniego samochodu dla swojej rodziny. Szukali takiego, które będzie mieściło się w ich budżecie, a jednocześnie będzie bezpieczne szczególnie, że posiadali małe dziecko. W końcu zdecydowali się na wybór samochodu, które oferował 29-letni pracownik jednostki więziennej.

Oferta zamieszczona była w internecie na popularnych portalach aukcyjnych. Po pierwszym kontakcie ze sprzedającym, uzgodniono wszystkie warunki transakcji, oraz zaplanowano spotkanie w miejscu, które zaproponował sprawca. Małżeństwo wraz ze swoim dzieckiem, pojechało starym autem do wsi Gierojewskoje, gdzie doszło do całej tragedii. Sprzedawca z zimną krwią zamordował dla zysku – całą rodzinę. Ciała wrzucił do starego auta i zepchnął do jeziora.

Gdy Policja wyciągnęła ciała zabitych okazało się, że małżonkowie zostali zastrzeleni, a mała dziewczynka prawdopodobnie uduszona. Jak później wykazała sekcja zwłok, rodzice zginęli od strzałów, natomiast dziecko zostało żywcem wrzucone z martwymi rodzicami do wody. Odnotowano próby skontaktowania się małżonków z policją, tuż przed śmiercią, jednak zanim dyspozytor mógł zareagować, zabójca oddał pierwsze strzały. Jak podaje rzecznik lokalnej policji, trwają poszukiwania innych osób zamieszanych w to morderstwo.

Sytuacja choć miała miejsce w innym kraju, pokazuje nam jak ważne jest w dzisiejszym życiu, odpowiednie reagowanie na oferty i informacje zachęcające nas do zakupu, spotkania lub skorzystanie z jakichś domowych usług. Wszystko powinniśmy dokładnie sprawdzić i tak zaplanować ewentualne spotkanie, aby odbyło się w miejscu publicznym i bezpiecznym.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o