Nie planuj wyglądu ślubnego na ostatnią chwilę
Poradnik

Nie planuj wyglądu ślubnego na ostatnią chwilę

Sala weselna, dekoracje czy zaproszenia to nie jedyne elementy, które powinniśmy zaplanować odpowiednio wcześniej. Makijaż ślubny i zadbanie o naszą figurę powinno być również dokładnie przemyślane. Z makijażem jeszcze damy radę na ostatnią chwilę, ale już z przygotowaniem naszej figury nie będzie takich możliwości. Dlatego nie czekajmy do ostatnich dni i zaplanujmy nasz wygląd ślubny już teraz.

 

Przygotowanie makijażu weselnego

Kiedy wielki dzień zbliża się nieuchronnie, a od sakramentalnego „tak” zaczynają nas dzielić już nie tygodnie a dni, najwyższa pora zdecydować o naszym makijażu ślubnym. Najlepszym rozwiązaniem byłoby zajęcie się nim już kilka tygodni wcześniej, na spokojnie i bez pośpiechu, ale wiele młodych panien woli zostawić to na ostatnią chwilę, odraczając ten moment jak tylko się da.

Tymczasem aby przygotować profesjonalny, elegancki i przede wszystkim pasujący makijaż weselny, trzeba najpierw odpowiednio przygotować cerę i najlepiej zrobić jeden lub dwa makijaże próbne. Niekiedy standardem jest robienie nawet kilku takich kosmetycznych przymiarek, szczególnie gdy skóra jest zniszczona lub niepodatna na działania makijażystki. Sam wybór makijażu to spory problem: trzeba dobrać jego kolorystykę i zastanowić się, czy będziemy celować w ostre i krzykliwe aranżacje, czy raczej skupimy się jedynie na delikatnym podkreśleniu barwy i rysów naszej twarzy. Popularne jest wcześniejsze wykonywanie zabiegów oczyszczających cerę, które wpływają pozytywnie nie tylko na jej wygląd, ale i zdrowszą kondycję. Oczyszczona skóra lepiej przyjmuje nakładane na nią kosmetyki, mniej się poci, przez co makijaż trzyma o wiele dłużej. Jeśli jednak zrezygnujemy z próby generalnej i do kosmetyczki pójdziemy na tak zwany żywioł, umawiając się na makijaż weselny dopiero w dzień ślubu, trzeba się liczyć z nierzadko poważnymi konsekwencjami.

Makijaż może bowiem wtedy kompletnie nie wyjść, zwłaszcza gdy jest wykonywany na szybko, bez wcześniejszego przygotowywania i sprawdzania, jak dane rysy twarzy wyglądają w konkretnych kolorach. Niektóre makijażystki odmawiają wręcz malowania panien młodych, które wcześniej nie umówiły się na makijaż próbny lub które nie mają własnego, indywidualnego projektu. Wykonanie profesjonalnego makijażu zajmuje bowiem nie tylko mnóstwo czasu (nawet do 3 godzin), ale i spore ilości samych kosmetyków.

Ślubne diety i odchudzanie przed ślubem

Oprócz pięknego wyglądu naszej twarzy, warto również zadbać o odpowiednią figurę na naszą uroczystość życia. Wśród przykładowych tragedii, jakie przyszłe małżonki wymieniają w związku ze swoim ślubem, pierwsze miejsce wcale nie jest zajmowane przez wizję narzeczonego, który ucieka sprzed ołtarza. Ten niechlubny zaszczyt przypadł bowiem… nadwadze.

Aż 64% pytanych kobiet twierdzi, że dodatkowe kilogramy, przez które nie będą się mieściły w sukni lub które będą aż nazbyt widoczne na zdjęciach, są dla nich największym koszmarem związanym z całą uroczystością. Nic więc dziwnego, że większość pań stosuje specjalne diety i odchudzanie przed ślubem, aby takich niechcianych kilogramowych wpadek uniknąć. Niestety diety te są bardzo często wyjątkowo rygorystyczne i nieprzemyślane, stosowane bez względu na konsekwencje. W rezultacie niedożywienie w połączeniu ze stresem i nerwami, jakie towarzyszą przygotowaniom do ślubu, prowadzić może do kłopotów zdrowotnych. Dlatego jeśli już chcemy przejść na przedślubną dietę i starać się utrzymać swoją wagę, dla własnego zdrowia i bezpieczeństwa lepiej zrobić to po konsultacji z lekarzem dietetykiem.

Opracowanie artykułu: Hotel u Grubego*** (hotelwradomiu.pl)


 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o