Biżuteria ślubna a typ urody
Poradnik

Biżuteria ślubna a typ urody

Dobrze dobrana biżuteria nie tylko podkreśla urodę kobiety, która ją nosi, ale również stanowi ważny element budujący wizerunek Panny Młodej. Z tego względu warto zawczasu pomyśleć o elementach takich jak kolczyki, naszyjnik czy bransoletka. Oprócz dopasowania ich charakteru do rodzaju sukni ślubnej, bardzo duże znaczenie ma także typ urody kobiety. Na tej podstawie można bowiem ustalić czy lepszym wyborem będzie złoto, srebro, ciepłe czy zimne kamienie szlachetne. Jak wygląda to w praktyce?

Pani wiosna

Kobiety charakteryzujące się tym typem urody wyróżniają się blond włosami, jasną cerą i zazwyczaj niebieskimi lub zielonymi oczami. Na twarzy często pojawiają się piegi, a skóra ma lekko brzoskwiniowy lub żółtawy odcień. Panie obdarzone tym typem urody łatwo się rumienią i opalają na brązowo. W tym przypadku biżuteria ślubna powinna mieć kolor żółtego lub różowego złota, które doskonale podkreśli kolor włosów. Z powodzeniem można pozwolić sobie na wyraziste kolczyki czy naszyjnik. Kamienie szlachetne również powinny mieć ciepłą barwę. Doskonale sprawdzą się szmaragdy oraz turkusy. Dobrym wyborem będzie również opal oraz bursztyn.

Pani lato

Panny Młode należące do tej grupy, wbrew pozorom i nazewnictwu mają chłodny typ urody. Wyróżniają się bardzo jasną i delikatną cerą, lekko wpadającą w różowy lub szarawy odcień. Naturalny kolor włosów to zwykle chłodny blond lub ciemny brąz. Do najpopularniejszych kolorów oczu zalicza się szary, niebieski lub szaro-zielony. Pani lato to typowa słowianka. W tym przypadku biżuteria ślubna powinna mieć chłodny odcień. Najlepszym rozwiązaniem jest białe złoto, srebro i platyna. Kamienie szlachetne mogą mieć intensywny kolor, jednak przy zachowaniu chłodnego odcienia. Świetnym wyborem będą granaty, brylanty oraz perły. Tego rodzaju biżuteria doskonale podkreśli urodę Panny Młodej, jej cerę i chłodny kolor oczu.

Pani jesień

To, podobnie jak wiosna, ciepły typ urody, wyróżniający się jednak cerą w złocistym odcieniu. Panie należące do tej grupy łatwo ulegają poparzeniom słonecznym i zwykle opalają się na czerwono. Najczęściej pojawiającym się kolorem włosów jest rudy, występują również złote lub rudawe refleksy. Dominującym kolorem oczu jest intensywna zieleń lub brąz. W tym przypadku biżuteria ślubna również powinna mieć złoty kolor. Najlepiej sprawdzą się modele wykonane w stylu tzw. starego złota. Z kamieni polecane są bursztyny oraz granaty. Sprawdzi się również żółty topaz i agat. W tym przypadku nie zaleca się lśniących elementów. Pani jesień powinna wybierać biżuterię, która symbolizuje naturę.

Pani zima

Przedstawicielki tej grupy również zaliczają się do chłodnych typów urody, uosabiając postać bajkowej Królewny Śnieżki lub latynoski. Z jednej strony mogą mieć porcelanową cerę w różowym odcieniu, ciemne, wchodzące w czerń włosy oraz intensywny kolor oczu w odcieniu chłodnego błękitu lub zieleni. Drugi typ, który również zalicza się do tej grupy to panie o oliwkowej skórze, ciemnych włosach, brązowych oczach i lekko egzotycznej urodzie. Kobiety zimy mają bardzo wyrazistą urodę, dlatego duże zdobienia na biżuterii ślubnej nie są wskazane. Tak jak w przypadku typu urody określanego jako lato, powinny unikać ciepłych kolorów. Polecane jest srebro, białe złoto i platyna. Należy jednak zauważyć, że ozdoby powinny być bardzo delikatne. Najlepszym wyborem spośród kamieni będą diamenty, szafiry, kryształy, a także czarny onyks. Można zdecydować się również na cyrkonie. Pani zima powinna postawić na lśnienie, które doskonale podkreśli jej chłodną urodę.

Artykuł powstał we współpracy z salonem jubilerskim Marko

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o