Bezinwazyjne modelowanie sylwetki – 3 popularne metody
Poradnik

Bezinwazyjne modelowanie sylwetki – 3 popularne metody

Niektóre obszary naszego ciała są wyjątkowo oporne na ćwiczenia fizyczne bądź lekkostrawną dietę. Co za tym idzie, zredukowanie nadmiaru tkanki tłuszczowej z takich okolic, wyłącznie w ramach działań podjętych w warunkach domowych, graniczy niekiedy z cudem. Wtedy jednak z pomocą przychodzą profesjonalne metody modelowania sylwetki.

Bezinwazyjne modelowanie sylwetki – 3 popularne metody

Gabinetowe zabiegi wyszczuplające i modelujące nigdy nie zastąpią zdrowego i aktywnego trybu życia. Im szybciej zdamy sobie z tego sprawę, tym lepiej. Zadaniem takich kuracji jest raczej wsparcie lekkostrawnej diety i ćwiczeń fizycznych. Nie oznacza to oczywiście, że profesjonalne metody redukowania zbędnych kilogramów czy modelowania sylwetki są mało skuteczne. Nic z tych rzeczy… A świadczy o tym m.in. duża popularność takich zabiegów, jak endermologia LPG, kawitacja ultradźwiękowa lub elektrostymulacja. Na czym polegają wspomniane metody? I przede wszystkim – jakich rezultatów można oczekiwać po ich zastosowaniu?

Profesjonalna aparatura i bezinwazyjne działanie

Wyróżnikiem zabiegów gabinetowych, także tych, które służą wymodelowaniu sylwetki, jest zastosowanie profesjonalnej aparatury. W każdej ze wspomnianych kuracji – kawitacji ultradźwiękowej, endermologii oraz elektrostymulacji – wykorzystuje się specjalistyczne urządzenia. To właśnie one pozwalają m.in. na zredukowanie nadmiaru tkanki tłuszczowej i ujędrnienie obszaru zabiegowego. Co więcej, każda ze wspomnianych metod zapewnia w pełni bezinwazyjne i bezbolesne działanie.

W endermologii LPG używa się głowicy z elektronicznie sterowanymi rolkami. Wspomniana aparatura pozwala na podciśnieniowy masaż wybranych partii ciała. Mechaniczne działanie skutkuje nie tylko wzmocnieniem tkanki łącznej, ale też pobudzeniem metabolizmu. Z kolei zabieg kawitacji wykorzystuje urządzenie emitujące ultradźwięki o częstotliwości 40 kHz. A wytworzona dzięki temu energia umożliwia rozbijanie komórek tłuszczowych, jak również przyspiesza przemianę materii. Natomiast sekret elektrostymulacji tkwi w aparaturze, która emituje tzw. prądy neofaradyczne (o niskiej częstotliwości). Ich zastosowanie wywołuje skurcze mięśni, co imituje działanie ćwiczeń fizycznych o wybranej intensywności, np. wysiłku na siłowni bądź joggingu.

Modelowanie wybranych partii ciała

Zarówno endermologię LPG, jak i kawitację ultradźwiękową czy elektrostymulację, można wykonać w celu wymodelowania konkretnych partii ciała. Wszystkie 3 zabiegi sprawdzają się znakomicie m.in. przy redukowaniu niedoskonałości w okolicach ud, pośladków, bioder, ramion czy nawet łydek. A jak wiadomo, wspomniane partie ciała bywają często oporne na lekkostrawną dietę oraz intensywne ćwiczenia fizyczne w domu lub na siłowni. Natomiast w przypadku metod gabinetowych dużo łatwiej o precyzyjne działanie w konkretnych obszarach. Co więcej, nic nie stoi na przeszkodzie, aby podczas jednego zabiegu wymodelować kilka partii ciała. Wydłuży to oczywiście czas wizyty w gabinecie, ale równocześnie pozwoli na szybsze osiągnięcie kompleksowego efektu modelującego.

Bezinwazyjne modelowanie sylwetki – 3 popularne metody

Która metoda gabinetowa jest najlepsza?

Nie ma jednej, słusznej odpowiedzi na takie pytanie. Wszystko zależy od tego, jakiego rodzaju niedoskonałości ciała mają zostać zredukowane. Przykładowo: endermologia LPG pozwala nie tylko na wymodelowanie i ujędrnienie obszaru zabiegowego, ale też m.in. na zmniejszenie widoczności cellulitu. Wymaga jednak znacznie większej liczby powtórzeń, niż kawitacja ultradźwiękowa. Z kolei elektrostymulacja, oprócz działania wyszczuplającego i modelującego, zapewnia również wzmocnienie mięśni.

Ponadto, przed wyborem konkretnej metody gabinetowej zawsze warto sprawdzić wszystkie zalecenia i przeciwwskazania. Niekiedy może się np. okazać, że istnieją przeszkody do przeprowadzenia danej kuracji modelujących bądź wyszczuplających. Wtedy wystarczy skonsultować się z kosmetologiem, który zaproponuje program terapii – zarówno odpowiednie metody, jak i przewidywaną liczbę spotkań. Osoba wykonująca zabiegi uwzględni przy tym m.in. rodzaj problemu, stopień jego zaawansowania oraz wszelkie przeciwwskazania do kuracji gabinetowych.

Materiał udostępniony przez salon kosmetyczny Qclinique.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o