Altanka bez gryzoni
Poradnik

Altanka bez gryzoni

Altanka sa bardzo popularne wśród licznych działkowiczów osób, które cenią sobie relaks na świeżym powietrzu. Zadaszenie skutecznie ochroni przed nagłą zmianą pogody, czy też silnym wiatrem. Niestety tego rodzaju obiekty są chętnie odwiedzane przez nieproszonych gości – gryzonie i inne zwierzęta. Gryzonie mogą sukcesywnie uszkodzić znajdujące się wewnątrz altany meble oraz inne rzeczy. Bardzo często podgryzają one samą konstrukcję. Pozostawiają odchody i nieestetyczne ślady. Nikt nie chce wypoczywać w takim miejscu.

Humanitarne metody pozbycia się gryzoni

Gryzonie powinny zostać wyeksmitowane z altany w sposób humanitarny. Naszym celem nie jest zrobienie im krzywdy. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że nie ma to najmniejszego sensu. Możemy ustawić łapkę na myszy, jednak istnieje duża szansa, że odwiedzą nas nowe szkodni. To walka z wiatrakami, która dodatkowo generuje spore koszty. Trutka na szczury to radykalny krok, jednak zastanówmy się, czy chcemy przebywać w takim miejscu. Jest to preparat nie tylko zabójczy dla gryzoni, ale również zwierząt domowych, a nawet ludzi. Do zatrucia może dojść nawet w momencie rozkładania trucizny. O wiele bezpieczniej jest postawić na profesjonalne urządzenia odstraszające gryzonie. Są one nieszkodliwe, a jednocześnie skuteczne. Pozytywne opinie użytkowników potwierdzają, że jest to aktualnie jedna z najlepszych metod stosowanych w walce z myszami, szczurami, nornicami, kretami, łasicami i innymi szkodnikami.

Odstraszacze ultradźwiękowe

Bardzo często bywa tak, że altana zlokalizowana jest w miejscu, które nie ma dostępu do prądu. Jest to sporym ograniczeniem. Właśnie dlatego warto jest pomyśleć o specjalistycznych odstraszaczach akustycznych, które zasilane są bateriami. Oznacza to, że mogą one znajdować się w dowolnie wybranym przez nas miejscu. To prawdziwy strzał w dziesiątkę, jeśli chcemy pozbyć się gryzoni z altanki. Jak działają tego typu urządzenia? Wytwarzają one fale dźwiękowe, które są nieakceptowalne przed szkodniki. Właśnie dlatego nie chcą one przebywać w bliskiej odległości urządzenia. Wszystko zależy od zasięgu wybranego odstraszacza. Poszukując modelu na działkę warto zwrócić uwagę na produkty, które swoim zasięgiem obejmują minimum kilkaset metrów kwadratowych. W przypadku altany jest to zupełnie niepotrzebne.

Świetną propozycja są odstraszacze akustyczne przeznaczone do pojazdów. Mogą być one stosowane również w innych miejscach. Zasięg jest niewielki, jednak w przypadku altany zupełnie wystarczający. Oczywiście należy postawić na produkt zasilany standardowymi bateriami, który nie wymaga podłączenia do prądu. Bez trudu można znaleźć modele ciche, które wytwarzają dźwięk niesłyszalny dla ludzi. Zakup opisywanego urządzenie nie jest zbyt drogi. Taka inwestycja nie obciąży więc naszego budżetu, a zmniejszy prawdopodobieństwo zadomowienia się gryzoni w naszej altanie. W przypadku obszarów niezamieszkałych warto postawić na odstraszacz ultradźwiękowy głośny, czyli słyszalny. Można umieścić go np. na działce w pobliżu jeziora.

Znajdź ciekawe rozwiązania ochrony altanek przed gryzoniami i nie tylko – https://tatarek.com.pl/odstraszacze

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments