Wizyta u lekarza pierwszego kontaktu
Polecane serwisy

Wizyta u lekarza pierwszego kontaktu

Każdy z nas od czasu do czasu musi wybrać się do lekarza pierwszego kontaktu. W mowie potocznej często jest on nazywany także lekarzem domowym czy rodzinnym.

Gdy jesteśmy zdrowi zaglądamy do niego jedynie raz na kilka lat by zrobić kontrolnie morfologię czy poprosić o skierowanie do okulisty. Idziemy tam także wtedy gdy dopadnie nas infekcja i potrzebujemy zwolnienia lekarskiego. W Polsce aby móc skorzystać z porady lekarza rodzinnego trzeba zapisać się do jednej przychodni i zdeklarować takiego lekarza na piśmie. Gdy mamy potrzebę dzwonimy do przychodni, rezerwujemy termin i przychodzimy na wskazaną godzinę.

Niestety nie zawsze jest to proste bo może brakować numerków do danego lekarza albo w danym dniu naszego lekarza w ogóle nie ma i musimy iść do innego. Wizyty z reguły wyglądają podobnie. U lekarza jest już nasza karta. Na wstępie pyta co nam dolega.

Później każe się rozebrać, osłuchuje serce, mierzy ciśnienie i wypisuje leki bądź skierowanie do specjalisty czy do laboratorium. Ważną częścią wizyty są także zalecenia dotyczące diety i stylu życiu. Niestety wizyty u lekarza rodzinnego trwają zwykle bardzo krótko a często sprowadzają się jedynie do wystawienia recept bo lekarze nie mogą poświęcić pacjentom tyle czasu ile by chcieli.

 

Artykuł powstał dzięki sponsorowi portalu seks telefon

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o