W jaki sposób powinno się dobrać materac?
Polecane i promocje

W jaki sposób powinno się dobrać materac?

Materac jest konstrukcją stworzoną w celu zagwarantowania ciału właściwego podparcia w pozycji leżącej. Należy mieć świadomość, że odpowiednio dobrany produkt będzie w stanie zapewnić nie tylko komfortowy, ale również bezpieczny i zdrowy sen. Jak dobrać materac?

Dlaczego dobór materaca ma tak istotne znaczenie?

Podczas snu organizm się regeneruje, nerwy uspokajają, a mięśnie rozluźniają. Właściwie dobrany model będzie w stanie zagwarantować odpowiednią regenerację, a także zadba o odpowiednią kondycję kręgosłupa. Ponadto przy wyborze materaca nie jest rekomendowane sugerowanie się tylko i wyłącznie estetyką.

Jakie kwestie należy uwzględnić przy wyborze materaca?

Zdecydowanie najważniejszym zadaniem omawianego produktu jest właściwe podparcie kręgosłupa. Materac powinien być zatem przede wszystkim właściwie dopasowany zarówno do wzrostu, jak i wagi użytkownika. Właściwie wybrany model musi idealnie dostosować się do naturalnych krzywizn kręgosłupa danej osoby. Rekomendowane jest, by kręgosłup praktycznie w każdej pozycji mógł przybrać swoje naturalne krzywizny. Materac powinien być również minimum 20 cm dłuższy od użytkownika, który będzie na nim spał.

Lateks czy sprężyna?

Warto zastanowić się nad wypełnieniem materaca, które oddziałuje nie tylko na komfort snu, ale również zdrowie. Wkład omawianego produktu powinien także zagwarantować kręgosłupowi właściwe ułożenie i podparcie.

Materace kieszeniowe są wykonane na podstawie kieszeniowych sprężyn, które są ze sobą połączone bardzo cienkim woreczkiem tkaninowym. Wspomniane rozwiązanie daje bardzo dużą liczbę elastycznych punktów podparcia dla kręgosłupa. Ponadto doskonale może dostosować się do kształtów ciała użytkownika.

Z kolei w materacach lateksowych pianka lateksowa jest otrzymywana przy połączeniu syntetycznego lateksu z naturalnym mleczkiem drzewa kauczukowego. Do najbardziej istotnych cech lateksu należy zaliczyć elastyczność punktową oraz trwałość. Ponadto jest w stanie idealnie dopasować się do kształtów ciała danej osoby, co zapewnia odpowiednią higienę snu.

Artykuł powstał we współpracy z https://expertsnu.pl/s/85/materace-mk-foam-kolo

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o