O czym należy pamiętać przy renowacji dachu z blachy?
Polecane i promocje

O czym należy pamiętać przy renowacji dachu z blachy?

W Polsce bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się dachy z blachy, dlatego też warto dowiedzieć się, jak wygląda ich renowacja. Dzięki kilku naszym cennym wskazówkom i poradom, mogą Państwo uniknąć wielu podstawowych błędów, które popełniane są przy naprawie dachów z blachy.

Porządna farba kluczem do sukcesu

Dachy z blachy są narażone nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale również na groźne promienie UV, niekorzystne warunki atmosferyczne i niskie lub wysokie temperatury. Aby znacząco wydłużyć żywotność naszego dachu pamiętać należy o systematycznej renowacji. Nawet najlepszej jakości blacha, która została profesjonalnie zabezpieczona wymaga systematycznych przeglądów. Aby powstrzymać rdzę, pamiętać należy o regularnym malowaniu dachów specjalną farbą. Dzięki specjalistycznym powłokom, będzie można zabezpieczyć dach nawet na kilka lat.

Renowacja dachu ocynkowanego

Przed malowaniem dachu należy oczywiście odpowiednio go zabezpieczyć. W zadaniu tym mogą pomóc antykorozyjne masy podkładowe, które najczęściej dostępne są w płynnej postaci. W dużej mierze to właśnie dzięki antykorozyjnej masie można na długo zapomnieć o rdzy, która jest największych wrogiem dachów z blachy. Aby renowacja dachu przebiegła sprawnie, po nałożeniu specjalnej masy warto postawić dodatkowo na specjalną masę hydroizolacyjną nawierzchniową. Dzięki tej niesamowitej masie, można stworzyć profesjonalną warstwę wierzchnią.

O czym należy pamiętać?

Przed malowaniem dachu należy dokładnie przygotować podłoże. Dach musi być idealnie czysty i odtłuszczony. Na rynku dostępne są na szczęście specjalne środki do mycia dachów z blachy. Przydać może się również profesjonalny natrysk wysokociśnieniowy, który znacząco skróci czas pracy. Pamiętać należy o tym, aby nie korzystać z domowych środków czystości, które mogą mieć duży wpływ na przyczepność farby do podłoża. Po umyciu dachu należy oczywiście poczekać, aż on całkowicie wyschnie. Wszystkie ogniska korozji należy usunąć papierem ściernym albo porządną drucianą szczotką.

artykuł powstał we współpracy z Skuteczne i trwałe hydroizolacje – KedzioraHydroizolacje.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o