Na co zwrócić uwagę, wynajmując rusztowanie?
Polecane i promocje

Na co zwrócić uwagę, wynajmując rusztowanie?

Użycie rusztowania daje możliwość wykonania różnego rodzaju prac konserwacyjnych lub budowlanych na większych wysokościach. Jednak tego typu konstrukcje muszą spełniać szereg wymagań – nie tylko pod kątem użytkowym, ale również bezpieczeństwa. Na co zwrócić uwagę, wybierając rusztowanie do wynajęcia?

Po pierwsze – bezpieczeństwo

Najbardziej podstawową kwestią, która powinna zainteresować każdą osobę chcącą skorzystać z rusztowania do wynajęcia, jest jego bezpieczeństwo. Ważne jest, by urządzenie było wykonane z wysokiej jakości materiałów, a także – nie było nadmiernie wyeksploatowane.

Niestety, zdarza się że niektóre wypożyczalnie chcąc obniżyć koszty – nie dbają należycie o rusztowania. Jest to zachowanie nieetyczne i niezgodne z prawem, jednak zdarza się. Dlatego też firma chcąca wynająć tego typu sprzęt, powinna zwrócić uwagę na stan łączeń, a także ewentualną korozję czy uszkodzenia innego typu.

Rozmiary przed złożeniem

Jeśli rusztowanie ma być wykorzystane jedynie do wykonania drobnych prac i ma być przewożone niedużym autem (np. osobowym) – konieczne jest znalezienie rozwiązania dopasowanego rozmiarem do potrzeb. Wśród niedużych modeli można wskazać rusztowania BOSS MINIMAX, które są na tyle nieduże, że są w stanie zmieścić się właśnie do wspomnianego wyżej pojazdu osobowego.

To niezwykle istotne, szczególnie z punktu widzenia firm, które chcą wynająć rusztowanie. Z reguły na opcję podnajęcia sprzętu na jakiś czas decydują się przedsiębiorstwa, w których rusztowania nie są stałym elementem niezbędnym do wykonywania obowiązków. Co za tym idzie – pojazdy rzadko są przystosowane do przewożenia sprzętów o dużych rozmiarach.

Łatwość montażu i demontażu

Podczas korzystania z wynajętego rusztowania, nie zawsze mamy czas i umiejętności, by poświęcać wiele godzin na złożenie oraz rozłożenie sprzętu. Dlatego też warto zdecydować się na model, który jest stosunkowo prosty pod tym kątem, ale jednocześnie pewny i stabilny. Dzięki temu, można zachować zasady bezpieczeństwa podczas pracy.

Artykuł powstał we współpracy z https://rusztowania.rentals/boss-minimax/

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments