Jak znaleźć estetyczną, praktyczną i niedrogą roletę do okna?
Polecane i promocje

Jak znaleźć estetyczną, praktyczną i niedrogą roletę do okna?

Roleta ma nie tylko zasłaniać okno, chroniąc przed promieniami Słońca i wzrokiem przechodniów. Wymaga się od niej funkcjonalności, uniwersalności, walorów dekoracyjnych, prostego montażu, wygodnej obsługi, bezproblemowego utrzymania w czystości. Czy rzeczywiście istnieją tego typu rolety? Okazuje się, że tak, a przykładem będą te plisowane. W ich przypadku można też liczyć na ocieplenie wnętrza zimą i ochłodzenie latem. Koszt zakupu takich plis bez wątpienia nie zuboży zbyt mocno naszego portfela.

Atrakcyjne wnętrza przy niewielkim budżecie – postaw na praktyczne rolety plisowane

Sposobem na szybkie odmienienie dotychczasowej aranżacji okiennej jest zamontowanie rolet plisowanych. Same w sobie stanowią unikalną dekorację, a do tego można jeszcze liczyć na walory użytkowe. W przypadku plis mamy pełną swobodę, jeśli chodzi o regulację dopływu światła z zewnątrz. Można po nie sięgać do każdego pomieszczenia, niezależnie od jego przeznaczenia. Odnajdą się zarówno w doświetlonym salonie, jak i sypialni od strony północnej. Jeśli zależy nam na rolecie, która zapewni nam poczucie intymności, ale jednocześnie będzie przepuszczać więcej światła, warto wybrać model półprzezroczysty. Zaletą rolet plisowanych jest to, że można zasłaniać okna zarówno od góry, jak i od dołu. Przed nadmiernym nagrzewaniem pomieszczenia i rażącym światłem ochronią nas plisy półzaciemniające. Z kolei te z tkaniny typu blackout zablokują dostęp do światła całkowicie, co wspaniale sprawdzi się w sypialni. Będzie można wysypiać się nawet za dnia po nocnej zmianie w pracy lub zakrapianej imprezie.

Rolety plisowane nadają się na każde okno, niezależnie od jego kształtu ani rozmiarów. Można kupić plisy na wymiar, dopasować je do okna w kształcie owalnym, trójkątnym, trapezowym, półokrągłym itd. Nadają się nawet do okien dachowych. W każdym przypadku można liczyć na idealne przyleganie i estetykę. Do wyboru mamy multum kolorów, wzorów. Rolety plisowane możemy zamontować na ramie okiennej lub do listwy przyszybowej. W przypadku pierwszego sposobu mówimy o prostym i szybkim montażu bezinwazyjnym, czyli bez naruszania struktury ramy okiennej.

Artykuł powstał we współpracy z Sklep z roletami i plisami – RoletyPremium

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments