Jak zamówić meble na wymiar i jakie są ich zalety?
Polecane i promocje

Jak zamówić meble na wymiar i jakie są ich zalety?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy zamiast kupienia gotowego kompletu mebli, lepiej zdecydować się na takie przygotowane „na wymiar”. Jest to opcja która najczęściej pojawia się jeśli chodzi o meble kuchenne, ale także te do sypialni czy łazienki. Niekiedy jest to rozwiązaniem dodatkowym, niekiedy zaś jedynym wyjściem (np. przy nieustawnym czy niewymiarowym pomieszczeniu).

Meble na zamówienie

Proces zakupu tego rodzaju mebli zaczyna się od wyboru sprawdzonej firmy (np. po obejrzeniu jej wcześniejszych realizacji). Kolejnym krokiem jest określenie pożądanej funkcjonalności mebli i materiału ich wykonania. Następnie należy spotkać się z wykonawcą w miejscu, w którym mają znaleźć się wykonane później meble. Odbędą się wtedy wszystkie ustalenia oraz wstępne przymiarki. Później następuje
określenie dokładnego projektu i podpisanie umowy, a także ustalenie terminu realizacji.

Meble na wymiar – zalety rozwiązania

Takie meble, które zostaną wykonane specjalnie do konkretnego domu czy mieszkania posiadają wiele zalet. Do najważniejszych można zaliczyć:
1) Unikatowość. Po pierwsze będą to meble wykonane ręcznie, a więc niepowtarzalne. Po drugie, można je własnoręcznie zaprojektować, nadając im charakterystyczne cechy albo elementy o jakiś się marzyło. Kreatywność w tym względzie sprawi, że meble inne niż w sklepie na pewno zwrócą uwagę gości.
2) Wygoda. Zamówienie mebli na wymiar pozwala oszczędzić sobie wielu kłopotów. Nie trzeba bowiem wtedy mierzyć pomieszczenia, jeździć po sklepach, oglądać mebli i wybierać tych najbardziej odpowiednich. Wybrana ekipa dokona pomiarów, udzieli wskazówek i zajmie się wykonaniem mebli.
3) Optymalne wykorzystanie powierzchni. Wykonane na wymiar meble będą w stanie wypełnić różnego rodzaju wnęki i załamania. Podobnie z tak niezbędnymi w domu półkami, które umiejętnie zostaną schowane w szafkach i szafach pod zabudowę. Maksymalne wykorzystanie przestrzeni to także szansa dla nieustawnych łazienek, w których specjalnie przygotowane meble pozwolą na jak najlepsze wykorzystanie wszystkich zakamarków pomieszczenia.

Artykuł powstał we współpracy z Galeria Reguły Warszawa

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o