Domowe drabinki gimnastyczne - jak wybrać?
Polecane i promocje

Domowe drabinki gimnastyczne – jak wybrać?

Drabinka gimnastyczna to prosty i stosunkowo niedrogi sprzęt, który odpowiednio wykorzystywany może posłużyć do ogólnorozwojowego treningu. Sprzęt ten może uaktywnić wszystkie mięśnie, tym samym przyczynia się zarówno do polepszenia kondycji, jak i do wzmocnienia całego organizmu.

Odpowiedni materiał na drabinkę

Współcześnie producenci zaoferować mogą drabinki gimnastyczne domowe wykonane zarówno z klasycznego drewna, jak i metalu. Zdecydowanie najpopularniejszym wyborem Polsce są drabinki wykonane z drewna. Do najważniejszych zalet drabinek wykonanych z tego naturalnego materiału zaliczyć można niewielką ilość przestrzeni, którą zajmują oraz wyjątkowe walory estetyczne.

Drabinka wykonana z drewna wpasuje się do stylizacji większości mieszkań. Alternatywnym rozwiązaniem są wytrzymalsze, ale również droższe drabinki metalowe. Modele wykonane z tego materiału najczęściej wykorzystywane są na siłowniach, aczkolwiek mogą być z powodzeniem zamontowane w mieszkaniu. Ze względu na swoją zwiększoną wytrzymałością zaleca się je do ćwiczeń z obciążeniem.

Jedno urządzenie – różnorodne ćwiczenia

Warto mieć na uwadze, że prawdziwy potencjał drabinki gimnastycznej może być w pełni wykorzystany poprzez odpowiednie akcesoria. Oznacza to, że nabywając do drabinki taśmy, koła, liny czy też drążki jesteśmy w stanie uczynić z niej wyjątkowe urządzenie wielofunkcyjne. Niemniej jednak na samym początku najlepiej zakupić prosty model drabinki, do którego z czasem będzie można dołączać poszczególne akcesoria.

Drabinka – co jeszcze warto wiedzieć?

Oferowane przez producentów domowe drabinki gimnastyczne mogą być montowane w odmienny sposób. Aktualnie odnaleźć można modele wyposażone w system przyścienny oraz rozporowy. Niezależnie od systemu montażu drabinka powinna być mocowana przy wytrzymałej ścianie.

Szczęśliwie nie wymaga ona również dużej powierzchni. Zwykle jest to około 1m2! Należy również pamiętać o obciążeniu drabinki. W przypadku sprzętu, który będzie użytkowany przez dorosłych warto wybrać nieco wytrzymalsze modele. Niektóre z nich mogą wytrzymać obciążenie nawet do 150 kg.

Artykuł powstał we współpracy z https://totalfit.pl/94-drabinki-gimnastyczne

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments