Czym zajmuje się kancelaria antywindykacyjna? Kiedy warto skorzystać z jej usług?
Polecane i promocje

Czym zajmuje się kancelaria antywindykacyjna? Kiedy warto skorzystać z jej usług?

Windykacją nazywa się proces odzyskiwania długów przez wierzycieli. W tym celu często korzystają oni z pomocy firm windykacyjnych oraz komorników. Dłużnik nie jest jednak pozostawiony sam sobie – aby otrzymać pomoc w trudnej sytuacji, może zwrócić się do kancelarii andywindykacyjnej.

Antywindykacja – co to jest?
Antywindykacja to stosunkowo nowy dział usług prawnych, który polega na oferowaniu wsparcia osobom zadłużonym, wobec których prowadzone są działania windykacyjne, komornicze.

Postępowania antywindykacyjne skupiają się na ochronie praw dłużnika i zabezpieczaniu jego interesów, a przy tym jednocześnie uwzględniają prawa do dochodzenia roszczeń przez wierzyciela.

Kompleksowe wsparcie w tym właśnie zakresie może zaoferować kancelaria antywindykacyjna – kancelaria prawna skupiona na antywindykacji.

Czym dokładnie zajmuje się kancelaria antywindykacyjna?
Kancelarie antywindykacyjne zatrudniają specjalistów w dziedzinie długów. Dzięki temu, że posiadają oni szeroką wiedzę i doświadczenie, mogą pomagać także osobom zadłużonym, wobec których rozpoczęto postępowania windykacyjne, egzekucje komornicze.

Oferta kancelarii polega głównie na doradztwie prawnym dla dłużników, a także włączać może przygotowywanie pism, reprezentację klienta w negocjacjach z wierzycielami, przed sądem. To zatem pełna obsługa prawna składająca się z elementów budujących swoistą tarczę ochronną dla dłużnika.

Usługi prawne w tym zakresie adresowane są zarówno do klientów indywidualnych – osób prywatnych, jak również do przedsiębiorców.

Zalety korzystania z usług kancelarii antywindykacyjnych:
– zabezpieczenie interesów dłużnika
– ochrona dłużnika przed nadużyciami i innymi działaniami na jego niekorzyść
– minimalizacja negatywnych skutków windykacji, egzekucji komorniczej
– wsparcie przy wyjściu z długów

Dobra kancelaria antywindykacyjna może zatem pomóc każdej osobie zadłużonej, która chciałaby chronić swoje prawa, a także spotyka się z nieuprawnionymi działaniami ze strony firm windykacyjnych, komorników.

Artykuł powstał we współpracy z kancelaria-antywindykacyjna.com

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o