Pedofil

Pedofil z Tarnobrzega.

Pedofil, który podejmował się prób gwałtu osób poniżej 15 roku życia i usiłował wykonywanie dziecięcej pornografii. Dziś stanie przed sądem.

Oskarżony o pedofilizm Mariusz C. odpowie przed Sądem za próbę zmuszenia nieletnich dziewczynek do obcowania płciowego bez ich zgody przy użyciu siły fizycznej. 40-letni mężczyzna dzisiaj stanie przed tarnobrzeskim Sądem Okręgowym. Wyrok, jaki mu grozi to 15 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj odbędzie się kolejny termin rozprawy, gdyż na zeszłej, która miała odbyć się pod koniec ubiegłego miesiąca z niewiadomych powodów, których sąd ze względu na bezpieczeństwo ofiar nie może podać, nie doszedł do skutku.

Powszechna jednostka organizacyjna prokuratury stalowo wolskiej w ostatnim miesiącu minionego roku postawiła zarzuty wobec oskarżonego o popełnienie około 13 czynów zabronionych przez prawo polskie. Najważniejszymi ze wszystkich jak donosi główny prokurator jednostki w Stalowej Woli, jest próba wymuszenia pedofilskich czynności seksualnych na dwóch dziewczynkach w wieku 12 lat i jedna w wieku lat 11.

Oskarżony ma już na karku odbywanie kar we więzieniu za podobnej kategorii naruszenia prawne, otrzymał, także polecenie zabraniające kontaktu i zbliżania się do dzieci, których wiek nie przekracza pozwalającego na odbywanie stosunków seksualnych.

Jak stwierdził urząd państwowy powołany do stania na straży praworządności, przestępca dwa lata temu zaraz po opuszczeniu zakładu karnego, twierdząc, iż jest dziennikarzem jednej z krajowych czasopism, usiłował nakłonić osoby poniżej 15 roku życia do wejścia do swojego pojazdu i oferował im robienie fotografii i chciał im przekazać dobrowolnie różnego rodzaju gadżety elektroniczne. Nieletnie osoby pomimo namawiania mężczyzny słuchając się rad swoich podopiecznych, wybrnęły z całej sytuacji i szybko oddaliły się od podejrzanego dla nich mężczyzny. Organy odpowiedzialne za bezpieczeństwo obywateli i przestrzeganie polskiego prawa znalazły tożsamość nieletnich. Poproszono także każdego, kto kiedykolwiek w ciągu dwóch lat widział Mariusza C. o niezwłoczne skontaktowanie się z policją.

Niedługo po tych ogłoszeniach znaleźli się podopieczni trzech poszkodowanych, które były domniemanymi celami mężczyzny. Oskarżony został poddany badania sądowych psychologów i psychiatrów. Stwierdzili oni u mężczyzny skłonności pedofilskie z głównym zainteresowaniem dzieci płci męskiej i młodszego wieku płci kobiecej. Jak donoszą lekarze oskarżony w momencie dokonywania przestępstw, był w pełni świadomy swoich czynów i jak najbardziej jest zdatny do odpowiadania przed niezawistnymi organami państwowymi.

Mieszkańca Stalowej Woli oskarżono również o próby wykonywania fotografii dziecięcej, zniewagi osób w miejscu publicznym, groźby składane funkcjonariuszom i składanie fałszywych zeznań. Znajduje się on w tym momencie w areszcie śledczym.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments