Oszustwo

Po wnuczku i policjancie przyszedł czas na urzędnika skarbówki.

Epidemia kolejnych kradzieży szaleje w Polsce. Jaki sposób tym razem wymyślili oszuści?

Jak działa nowa metoda kradzieży?

Pomysłowość naciągaczy nie zna granic, znaleźli oni nowy sposób na bezpośrednie okradanie starszych osób. Po metodach „na wnuczka” i „na policjanta” przyszedł czas na oszustwo „na urzędnika skarbowego”.

Jako że poprzednie sposoby oszustw okazały się skuteczne, ogólny schemat pozostaje bez zmian. Starsza, najczęściej samotna osoba dostaję telefon od rzekomego urzędnika skarbowego o osiągnięciu zwrotu podatku w kwocie 100 złotych. Miły i uczynny urzędnik skarbowy, w trakcie rozmowy oferuje dostarczenie rzekomego zwrotu podatku wprost do drzwi emeryta. Po umówieniu daty i godziny spotkania zjawia się on pod drzwiami i oznajmia, że ma przy sobie tylko banknot 200 złotowy więc prosi o jego rozmienienie. Niczego nie podejrzewająca ofiara naciągacza idzie po pieniądze potrzebne do wydania reszty i nieświadomie pokazuje oszustowi gdzie trzyma w domu gotówkę. Gdy już to zrobi, podszywający się pod urzędnika skarbowego oszust, prosi o jakąś kartkę i długopis w celu napisania pokwitowania odbioru rzekomego zwrotu podatku. W czasie, gdy nadal nieświadoma ofiara udaje się po rzeczy, o które prosił,oszust wchodzi do mieszkania, a następnie kradnie pieniądze w oraz najbliższe wartościowe przedmioty.

Nowy sposób kradzieży szybko rozprzestrzenia się na terenie całej Polski. Pierwsza tego typu kradzież została zanotowana w miejscowości Żory, w której 68 letnią mieszkankę oszust okradł na kwotę 1300 złotych. Policja apeluję do wszystkich samotnych lub starszych osób on nie wpuszczanie obcych do mieszkania. Prosi także wszystkie młodsze osoby o uświadamianie swoich bliskich o nowym sposobie oszustwa. Jednocześnie Urzędy Skarbowe z całej Polski informują, że żaden z ich pracowników nie zajmuje się osobistym roznoszeniem zwrotów podatków. Nadpłatę podatku możemy otrzymać przelewem na konto bankowe, osobiście odbierając je w kasie właściwego podatnikowi Urzędu Skarbowego lub za pośrednictwem Poczty Polskiej. Są to jedyne sposoby na otrzymanie zwrotu podatku. Jak wynika z policyjnych statystyk złodzieje nie prowadzą żadnych skomplikowanych rekonansów, celują raczej na chybił trafił, dlatego ofiarą oszusta może paść każdy.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o