Oszustwo

Oszukiwali Skarb Państwa.

Sytuacja kilku mężczyzn, którzy otworzyli własną pewnego rodzaju firmę działającą niezgodnie z prawem i dokonującej produkcji na własną rękę papierosów.

Funkcjonariusze z Zarządu Poznańskiego Centralnego Biura Śledczego Policji razem z Komendą Miejska Policji Koniński i Poznańskiego Urzędu Skarbowo-Celnego zamknęli wytwórnie niezgodnie z prawem produkowanych papierosów. W sprawie zatrzymano czterech oskarżonych, z czego pięćdziesięciokilkuletniego, oskarżonego o wcześniej wspomnione czyny.

Interwencję przeprowadzili stróże prawa z poznańskiego Zarządu w CBŚP wraz z pracownikami Konińskiej i Wielkopolskiej Komendy Miejskiej Policji i Urzędem Skarbowo celnym we Wielkopolsce, będąc nadzorowanymi przez Ostrowsko Wielkopolską Okręgową Prokuraturę. W tym czasie schwytano na przestępczym uczynku wytwarzania papierosów przez trójkę mężczyzn obywatelstwa ukraińskiego oraz zamieszkałego koniński powiat, bezpośrednio współpracujących z niedozwolenie działającą firmę spod Kaliskiego Opatówka.

Policjanci dotarli na obszar niedziałającej z prawem firmy, zaskoczyli przestępców wytwarzających wyroby tytoniowe. Miejsce produkcji przystosowane było do zakazanego prawnie wytwarzania papierosów przeciwwłamaniowymi wejściami otoczonymi urządzeniami rejestrującymi Przygotowano całą prężnię działającą maszynę do tytoniu, hurtowo wytwarzającą papierosy zabezpieczeniami. Produkowano także różnego rodzaju pół składniki papierosów takie jak bibułki, bletki, filtry, ustniki.

Konińscy Funkcjonariusze Schwytali podejrzanego obywatela Polski o działania niezgodne z Polskim prawem dotyczące wyrobu nieopodatkowywanych produktów tytoniowych. Znaleziono prawie półmiliona bibułek z tytoniem w środku przygotowanych do wchłaniania przez ludzki organizm. Schwytani dawniej byli niejednokrotnie skazywani za tego typu złamania prawa polskiego i miał na karku zaległą nieodbytą jeszcze kare, Którą odbędzie niebawem wraz z nowym wyrokiem.

Przeciwko wszystkim aresztowanym Ostrowo Wielkopolska Okręgowa Prokuratura wysłało prośby o aresztowanie zapobiegawcze w czasie przebiegającego śledztwa. Organ Sądu Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim przychylił się do tego wniosku. Mężczyźni narazili Rzeczpospolitą Polskę na oszustwa na ponad 3 milionów złotych polskich.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o