Oszustwo

Kobieta dała się oszukać na „amerykańskiego żołnierza”.

59-letnia kobieta w Zawierciu dała się oszukać „na żołnierza”. Oszuści wymyślają coraz to inne metody wyłudzania pieniędzy, dlatego powinniśmy uważać z kim korespondujemy w sieci

Kobieta dała się oszukać na „amerykańskiego żołnierza”. Mężczyzna zdołał od niej wyłudzić 54 tysiące złotych!

Znana jest metoda oszukiwania starsze osoby „na wnuczka”, „na urzędnika”, coraz częściej pojawia się też opcja „na policjanta”. Na tym jednak kreatywność oszustów się nie kończy. Okazuje się…że można też oszukiwać na „żołnierza”, odbywającego służbę na misjach zagranicznych. W ten sposób oszukana została kobieta z Zawiercia tracąc całe swoje oszczędności, a jej przypadek wcale nie jest odosobniony.

Kobieta straciła całe swoje oszczędności i zaciągnęła kredyty

Jak w wielu podobnych przypadkach bywa, wszystko zaczęło się w Internecie. 59-letnia kobieta lubiła rozmawiać z ludźmi w sieci i na jednym ze znanych portali społecznościowych poznała mężczyznę, który wysłał jej zaproszenie do znajomych, następnie zaczęli rozmawiać. Zainteresował ją swoją osobowością i co ciekawe, podawał się za amerykańskiego żołnierza na zagranicznej misji. Znajomość rozpoczęła się w listopadzie 2017 roku, a mężczyzna przez kilka miesięcy zdobywał zaufanie kobiety Flirtował z nią, opowiadał o swojej misji w Iraku, w końcu zaczął obiecywać, że po zakończeniu działań przyjedzie do Polski i weźmie z nią ślub. Oczywiście 59-latka we wszystko wierzyła, mimo iż cała sytuacja dla kogoś z boku wydawała się mocno naciągana. W końcu mężczyzna podający się za żołnierza poprosił mieszkankę Zawiercia o pomoc finansową, w celu uregulowania opłat celnych i wyrobienia dokumentów potrzebnych do przyjazdu do Polski. Kobieta nie odmówiła wybrankowi, przekazała mężczyźnie całe oszczędności, w końcu zaczęła zaciągać kredyty i pożyczki w celu opłacenia przyjazdu swojego wybranka do kraju. Nawet mimo ostrzeżeń bliskich, nie wierzyła iż może mieć do czynienia z oszustem.

Romans trwałby w najlepsze, gdyby nie córka

„Romans” kobiety przerwała dopiero córka, która domyślała się, iż jej matka wcale nie ma do czynienia z żołnierzem, a ze zwykłym oszustem. Może mieć do siebie żal jedynie o to, że zareagowała tak późno. Zanim znajomość się zakończyła, 59-latka zdążyła przelać mężczyźnie w sumie 54 tysiące złotych. Teraz została sama ze spłatą kredytów, a oszustem będzie się zajmowała prokuratura. Przypadek kobiety nie jest jednak odosobniony – w 2017 roku 49-letnia kobieta również na portalu społecznościowym miała poznać amerykańskiego żołnierza, któremu po kilku miesiącach korespondowania przelała w sumie 49 tysięcy złotych. Policjanci przyznają, że ten rodzaj oszustwa jest zawsze bardzo podobny – mężczyźni czułymi słowami i kilkoma miesiącami korespondowania zdobywają zaufanie kobiet, następnie zaczynają wyłudzać od nich pieniądze.

Uważajmy na internetowe znajomości!

Przy zawieraniu znajomości internetowych powinniśmy być bardzo ostrożni, nie ufajmy każdemu kto pozornie wydaje się nam uczciwym człowiekiem. Czujność powinny wzbudzać szczególnie osoby, które proszą nas o wysyłanie pieniędzy, nawet drobnych sum. Zwykle to właśnie od niewielkich przelewów zaczyna się wyłudzanie dziesiątek tysięcy złotych, a jak widać kreatywność oszustów nie zna granic.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o