Oszustwo

Dokonywali liczne przestępstwa finansowe i sprowadzali nie opodatkowane produkty od osiemnastego roku życia.

Kilkoro mężczyzn odpowie przed Sądem za złamanie zasad ustawy cywilno-prawnej o charakterze powszechnym i dopuszczenie się paserstwa akcyzowego, sprowadzania i dystrybucji nielegalnych używek.

Za działania, które skutkują pozyskaniem rzeczy materialnej przy użyciu środków, które w prawie polskim są jednoznacznie zakazane, czyli zachowań łamiące zawarte ustawowo ustalone zasady w tekście, który w swojej treści zawiera zapisy normujące przepisy prawa i przydzielenie odpowiednich kar do określenie popełnionych czynów odpowie trójka mieszkańców Ryków i dwóch osób zamieszkałych w okolicach Puław.

Jak podają funkcjonariusze Policji, którzy pracują w wydziale działającym przeciwko zagrożeniom w strefach gospodarczych policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, aresztowani mężczyźni z zamiarem wzbogacenia się sprowadzali papierosy tytoniowe nieobciążone podatkiem akcyzowym i wprowadzali je w obrót na rynek Polski po niższych cenach niż krajowe zatrzymane osoby, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, nabywali. Czyny te stanowiły duże zagrożenie dla Skarbu Państwa Polskiego. Mogli oni osłabić narodowy budżet o setki tysięcy złotych. Tą przestępczą działalnością narazili Skarb Państwa na uszczuplenie w kwocie około 300 tys. zł. Dochodzenie w tej sprawie przeprowadzają już pracownicy Polskiej Policji wraz z urzędem państwowym, który został powołany do tego by stać na czele straży Prawa Polskiego.

Pierwsze kroki podjęte przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zostały podjęte szóstego dnia trzeciego miesiąca roku bieżącego przez stróży prawa pracujących w wydziale walki z oszustwami w sferach gospodarczych. Stróże Prawa odwiedzili wiele adresów mieszkań domniemanych oszustów z obszaru Ryk, Puław czy też na terenie województwa ze stolicą, która jest jednocześnie stolicą Państwa Rzeczypospolitej Polski — Warszawie. Podczas interwencji policjanci znaleźli liczne nieopodatkowane wyroby tytoniowe i trunki procentowe również nieposiadające naklejki oznaczającej opodatkowanie.

Policja schwytała łącznie cztery podejrzane o przemyt osoby okolic Ryk i Puław: Dwoje mężczyzn o wieku ponad pięćdziesięciu lat i dwie kobiety blisko wieku pięćdziesięciu i siedemdziesięciu lat.

Zgodnie ze zgromadzonych przez urząd państwowy powołany do strażowania przestrzegania praw i karania za jego złamania w Lublinie obywatele schwytani od końca 2016 do połowy poprzedniego roku w kilku miastach będących na terenie województwa, którego stolicą jest Lublin, przemycali i handlowali nielegalnymi produktami tytoniowymi i procentowymi bez ustalonego przez Polskie prawo opodatkowania akcyzowego.

Funkcjonariusze donoszą, iż według ich ustaleń największą rolę w sprowadzaniu nielegalnych używek miał mieszkaniec powiatu ryckiego w wieku pięćdziesięciu kilku lat. Na początku alkohol i papierosy nieposiadające wymaganych opodatkowań sprowadzał ze zza granicy, a potem sprowadzał w obrót na terenie Rzeczypospolitej Polski. Dług, na jaki mógł narazić Skarb państwa, wynosi kilkaset tysięcy złotych. Nielegalne produkty były dystrybuowane po obszarze całego państwa.

Szóstego dnia trzeciego miesiąca obecnego roku trzem mężczyzną zostały postawione zarzuty o charakterze cywilno-prawnym o oszustwa finansowe w postaci obrotu produktów nieopodatkowanych i paserstwo związane z akcyzami. Wszyscy z nich są pod stałym nadzorem funkcjonariuszy policyjnych. Siódmego dnia trzeciego miesiąca bieżącego roku zaś naprzeciwko prokuratora zasiądzie główny podejrzany pięćdziesięcioparolatek. Cała sprawa jest dalej w toku.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments