Oszustwo na Orlen
Oszustwo UWAGA

Oszustwo na Orlen

Oszuści coraz bardziej zuchwali. PKN Orlen ostrzega przed oszustwami finansowymi, którzy podszywają się pod koncern. W sieci krążą filmy z logo Orlenu, których autorzy obiecują ogromne zyski.

W komunikacie, jaki opublikował w ostatnich dniach PKN Orlen znajdujemy informacje dotyczące krążących  w sieci fałszywych ogłoszeń, które zachęcają Polaków do inwestowania w akcje oraz projekty inwestycyjne polskiego koncernu paliwowego. Wspomniane filmiki i ogłoszenia publikowane są najczęściej w serwisach społecznościowych oraz You Tube, ale docierają również na skrzynki pocztowe jak mailing. Oszuści podszywający się pod Orlen bezprawnie wykorzystują nazwę, wizerunki reprezentantów firmy oraz znaki firmowe czym zachęcają do inwestowania w ropę naftową i akcje spółki. 

PKN Orlen zdecydowanie odcina się od działań coraz bardziej zuchwałych oszustów i w specjalnym oświadczeniu, opublikowanym na stronie internetowej, podkreśla iż inwestowanie w akcje PKN Orlen może odbywać się wyłącznie w przez banki i licencjonowane domy maklerskie. Pełną listę tych placówek można znaleźć na stronie Komisji Nadzoru Finansowego. 

PKN Orlen zapewnia, że ewentualna komunikacja  z inwestorami indywidualnymi odbywa się wyłącznie przez oficjalne strony www oraz portale społecznościowe. W komunikacie czytamy również, że koncern nigdy nie telefonuje z propozycjami inwestycyjnymi.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ehm
ehm
2 lat temu

Chyba powinno być „które podszywają się” – przecież chodzi o oszustwa.Swoją drogą ciekawe, że oszustwa podszywają się pod koncern.
„ostrzega przed oszustwami finansowymi, którzy podszywają się pod koncern.”