Oszuści grasują na Vinted
Oszustwo UWAGA

Oszuści grasują na Vinted

Oszuści na Vinted działają zawsze tak samo. Zgłaszają chęć zakupu wystawionych przedmiotów, proszą o potwierdzenie transakcji, a następnie…czyszczą konto bankowe.

 

 

Na popularnym portalu handlowym Vinted działa od pewnego czasu siatka oszustów podszywających się pod kupujących. Nieuczciwe osoby deklarują chęć zakupu ubrań w ekspresowym tempie. Nie negocjują, nie zadają pytań czym przekonują sprzedających do swoich dobrych intencji. Aby dodatkowo przyspieszyć transakcję dzięki której pieniądze znajdą się jeszcze szybciej na koncie sprzedającego wysyłają link do potwierdzenia odbioru płatności. Niestety, link ten prowadzi do stron www przygotowanych przez hakerów. A stąd już prosta droga do wyczyszczenia konta sprzedawcy. Oszukany, podążając za wskazówkami z linku, wybiera najpierw rodzaj płatności następnie bank, w którym ma konto. Strona banku też niestety jest spreparowana i żąda podania numeru karty kredytowej. W kilka chwil od podania tegoż oszuści mają już dostęp do rachunku bankowego i mogą wyczyścić je ze zgromadzonych środków.

Policja w całej Polsce w skali miesiąca przyjmuje kilkadziesiąt tego typu zgłoszeń. Niektórzy sprzedający na Vinted, pisanym sposobem, utracili nawet po kilka tysięcy złotych. Policja ostrzega: pamiętajmy, że dane karty podajemy wyłącznie przy transakcji kupna, a nie wtedy, kiedy mamy otrzymać zapłatę na konto.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments