Narkotyki

Laboratorium amfetaminy zlikwidowane przez policję!

W okolicach Radomia policja zlikwidowała laboratorium, w którym powstawała amfetamina. Następnie była rozprowadzana na terenie województwa mazowieckiego. Sprawcy trafili do aresztu.

Na trop przestępczego procederu wpadli policjanci Centralnego Biura Śledczego. Nad sprawą pracowali od wielu miesięcy. To doprowadziło do zatrzymania dwóch podejrzanych. Mężczyźni wpadli w Warszawie, kiedy realizowali jedną z transakcji. Sprzedawali właśnie 1,5 kilograma amfetaminy. Mundurowym udało się to udaremnić. Ja się okazało, dwóch zatrzymanych za obrót narkotykami to dopiero wierzchołek góry lodowej w tej sprawie, a półtorakilogramowa paczka ich specyfiku to nic w porównaniu ze znaleziskiem, jakiego dokonano później.

 

Amfetamina w płynie i inne cenne znaleziska

 

Policja uzyskawszy stosowne nakazy, udała się na przeszukanie mieszkań zatrzymanych mężczyzn. Tam funkcjonariusze trafili na sprzęt i przedmioty, które mogły wskazywać na przestępstwo na dużo szerszą skalę. CBŚ zabezpieczyło m.in. elektroniczny sprzęt zagłuszający, telefony komórkowe, a także fałszywe dokumenty i wiele więcej. Wśród znalezisk była gotówka, w sumie około 80 tysięcy złotych. Oprócz tego w miejscach zamieszkania sprawców znaleziono jeszcze płynną amfetaminę i kokainę. Po analizie śledczych udało się ustalić, że amfetamina, którą chcieli sprzedać podejrzani podczas warszawskiej transakcji, została wyprodukowana w naszym kraju. To niosło za sobą kolejne godziny intensywnej pracy i doprowadziło do następnych ustaleń.

 

8 linii produkcyjnych

 

Śledczy nie odpuszczali tematu. Ich trop wskazywał, że nie powinni opuszczać Mazowsza. Trop ten okazał się trafny. W jednej wsi pod Radomiem policjanci odkryli funkcjonujące laboratorium amfetaminy. Zlokalizowanych było tam aż osiem linii produkcyjnych, które umożliwiały wytwarzanie narkotyku. Na miejscu było także mnóstwo substancji chemicznych. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 200 litrów takich płynów. Zostały one skierowane do analizy w laboratoriach kryminalistycznych. Wyniki badań dadzą jednoznaczną odpowiedź co znajdowało się w przechwyconych pojemnikach. Najprawdopodobniej były to chemikalia potrzebne przy produkcji substancji psychotropowych.

 

Podejrzanym zatrzymanym w Warszawie postawiono zarzut obrotu znacznymi ilościami amfetaminy. Warszawski sąd Pragi-Północ wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu sprawców na trzy miesiące. Śledztwo jest w toku, a pracują nad nim funkcjonariusze CBŚP z Olsztyna, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o