Morderstwo

Zabójstwo z zimną krwią na terenie Krakowa.

18-latek zamordowany na Krakowskich ulicach. Kilkoro mężczyzn usłyszały już zarzuty i odpowiedzą przed sądem. Na moment obecny policja i prokuratura w dalszym ciągu bada sprawę i szuka wszystkich sprawców.

Dnia 20.02 bieżącego roku Prokuratura zleciła funkcjonariuszom Komendy Miejskiej Policji i Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wspomaganych przez służby krakowskiego Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji, a także również wielu innych działających na terenie kraju jednostek policyjnych i antyterrorystycznych, jednoczesne wejście tym samym czasie do kilku różnych mieszkań. W wyniku wcześniej wspomnianych działań funkcjonariusze zatrzymali 4 mężczyzn, zamieszkałych w obszarze Krakowa, których wiek wynosi od 19 do 25 lat, zostali oni przewiezieni do siedziby Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Dnia dzisiejszego mają trafić do krakowskiej Prokuratury Rejonowej na Podgórzu. W związku z przeprowadzonymi działaniami procesowymi z udziałem mężczyzn planowane jest wobec mężczyzn podjęcie zastosowania odpowiednich środków zapobiegawczych. Zatrzymani bowiem są podejrzani o udział w zabójstwie 18-letniego chłopaka, którego dokonano 30 stycznia bieżącego roku w Krakowie na terenie ulicy Teligi. 30 stycznia aktualnego roku, około godziny 20-tej przy ul.Teligi.

w Krakowie zaatakowany został młody 18-letni mężczyzna. Jak dotychczas informowała Prokuratura, pokrzywdzony został zaatakowany przez grupę około 10 osób z zamaskowanymi twarzami z symbolami kibiców jednego z miejscowych klubów, odzianych w ubrania o ciemnej barwie Atakujący posiadali liczne siekiery i maczety. Po zaistniałym incydencie ofiara została przetransportowana w opłakanym, krytycznym stanie do jednego z krakowskich szpitali, gdzie mimo starań reanimacji i akcji ratowniczych mężczyzna zmarł 1 lutego bieżącego roku z powodu wielu kolosalnych obrażeń cielesnych.

W tej sprawie Krakowska Prokuratura Rejonowa Podgórza rozpoczęła śledztwo i oskarża kilku z prawdopodobnych uczestników incydentów i zgodnie z artykułem 159 kodeksu karnego, artykułu 158 paragrafu 3 kodeksu karnego i artykułu 148 paragrafu pierwszego kodeksu karnego zebrane materiały dowodowe w tej sprawie pozwoliły na postanowienie zarzutów wobec nich.

12 lutego bieżącego roku Funkcjonariusz Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie powołał składający się z najlepszych specjalistów z wydziału kryminalnego, dochodzeniowo-śledczego, wywiadu i analiz kryminalnych, a także specjalistów do spraw zwalczania przestępczości pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Wcześniej wymienione osoby zostały powołane do dokonania w tej sprawie wszelkich działań i czynności wykrywczych. Praca tych służb specjalnych zaowocował w zaskakująco szybkim tempie zidentyfikowano tożsamość przestępców i zostali schwytani.

Wczoraj rano, na polecenie Prokuratury funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji i Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wspomagani przez policjantów Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji z Krakowa, jak i innych krajowych jednostek, weszli równocześnie do kilku mieszkań. W wyniku realizacji zatrzymano 4 mężczyzn, mieszkańców Krakowa, w wieku od 19 do 25 lat, którzy zostali przewiezieni do Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Dzisiaj trafią do Prokuratury Rejonowej Kraków – Podgórze. Po przeprowadzeniu czynności procesowych z udziałem zatrzymanych będą podejmowane decyzje co do stosowania środków zapobiegawczych.

Nadal podejmowane są działania mające na celu znalezienia miejsca aktualnego pobytu i zatrzymania kolejnej części osób będących zamieszanych w sprawie.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o