Morderstwo

Czy zabiła starszego mężczyznę ?

W Gorzowie Wielkopolskim wydarzyła się tragedia w której zginął starszy 58-letni mężczyzna. Prawdopodobnie dokonała tego Kobieta która w czasie zdarzenia przebywała w mieszkaniu ofiary

Gorzowscy funkcjonariusze Policji zatrzymali kobietę, pod której imieniem zarzucono 58-leniego mieszkańca Gorzowa Wielkopolskiego. Tragedia, wydarzyła się klika dni temu. Na chwilę obecną materiały dowodowe, które były starannie zbierane przez Gorzowską policję przez długi okres czasu pod czujnym okiem pracowników laboratorium kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji, funkcjonariuszy i specjalistów wydziałów dochodzeniowego i kryminalnego, dowody te pozwoliły postawienie zarzutów zabójstwa 29-letniej Gorzowiance. Gdy zostanie uznaną za winną popełnionego czynu, może być skazana przez Sąd nawet na dożywotnie pozbawienie wolności.

Minionego czwartku 18 lutego bieżącego roku późnym wieczorem, tuż przed północą, aktualnie dyżurujący funkcjonariusz policji w Gorzowie otrzymał zgłoszenie od pewnej osoby, która poinformowała stróża prawa o fakcie, iż w jednym z mieszkań na obszarze Gorzowa Wielkopolskiego leży prawdopodobnie martwy mężczyzna, którego ciało jest obficie zakrwawione i nie oddycha, nie ma także pulsu i wszystko wskazuje na to, iż jest nieżywy. Niezwłocznie w podane miejsce zostały wysłane najbliższe w okolicy patrole funkcjonariuszy policji, między innymi z oddziału dochodzeniowo-śledczego, jak i służby pogotowia ratowniczego. Wezwane przez policje służby ratunkowe wraz z lekarzem specjalistom stwierdzili zgon mężczyzny, na którego ciele odnaleziono liczne rany kłute wskazujące na uderzenia nożem. W miejscu zamieszkania ofiary znajdowała się także 29-letnia kobieta, której zachowanie wskazywało na mocne odurzenie alkoholowe i policja zdecydowała na pomiar alkomatem — ekran urządzenia pokazał, iż kobieta posiada w swoim organizmie około 3 promili alkoholu. Przez długi okres od wczesnej nocy do późnego ranka odbywały się pod nadzorem czujnego oka poblisko pracującego prokuratora działania procesowo-operacyjne

Przy wyjaśnianiu sytuacji i okoliczności, w jakich doszło do śmierci wcześniej wspominanego 58-latka i dochodzenia do tego, jak odbywały się ostatnie godziny jego życia funkcjonariusze wydziału dochodzeniowo-śledczego wraz z biegłymi pracownikami laboratorium Komendy Wojewódzkiej Policji, którzy zabezpieczali wszelkie ślady, dowody, odciski palców i prowadzili ogólne oględziny ofiary, jak i samego miejsca zdarzenia. Podczas gdy technicy ciężko pracowali nad tym, by jak najszybciej odkryć niezbędne informacje i fakty przydatne w dalszym postępowaniu i wyjaśniające zaistniałe okoliczności, gorzowscy policjanci prowadzili przesłuchania wszelkich osób, które mogłyby pomóc w rozwiązaniu sprawy śmierci mężczyzny. Przesłuchanie 29-latki było w tamtym momencie niemożliwe do zrealizowania z uwagi na jej bardzo wysoki stan upojenia trunkami alkoholowymi i było możliwe dopiero po jej wytrzeźwieniu.

Po przeanalizowaniu akt sprawy i zgromadzonego materiału dowodowego prokurator przesłuchał kobietę pod charakterem podejrzanej o morderstwo 58-latka i został postawiony jej zarzut zabójstwa. Zgodnie z Art. 148. Kodeksu Karnego w przypadku dokonania czynu grozi jej pozbawienie wolności o charakterze nawet dożywotnim. Sąd Rejonowy w Gorzowie Wielkopolskim w niedziele 02.18 bieżącego roku zaakceptował wniosek policji i prokuratora i zadecydował o umieszczeniu kobiety w areszcie na okres trzech miesięcy.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o