Holandii kupimy narkotyki
Holadia Kraj Narkotyki wiadomości

Holandii kupimy narkotyki

Holandii kupimy narkotyki – Jak mówią holenderscy funkcjonariusze, są pełni obaw, iż ich państwo ciągle nabiera tytuł narkotykowego „króla” wśród innych państw. Władze i policja mają zamiar zmienić ten fakt i oczyścić państwo z tego tytułu.

Holandii kupimy narkotyki

Holandia od dawna jest kojarzona z krajem wolnej konopi, setki turystów przyjeżdża między innymi do holenderskiej stolicy Amsterdamu, by legalnie spróbować liści konopi indyjskiej. Niestety wszystko zaczęło zmierzać w złą stronę i kraj zaczyna przypominać „narkopaństwo”, w którym jedyne co panuje to patologia i jest spożywanie narkotyków i odurzanie się to jedna z głównych codziennych czynności holendrów – taką coraz częściej opinie zaczyna zbierać zachodnio-europejskie królestwo Niderlandów. Funkcjonariusze nie posiadają służb bezpieczeństwa wystarczających i odpowiednich środków, do walczyć z zorganizowanymi grupami przestępczymi wprowadzającymi w obrót narkotyki.- ostrzega związek zawodowy holenderskiej policji.

„Z obecną kadrą oraz zasobami służby mogą zająć się tylko co dziewiątą grupą przestępczą” – można przeczytać w raporcie policyjnego związku zawodowego sporządzonego dla dziennika”De Telegraaf”. Zdaniem jego autorów w skutecznych działaniach zwalczania przestępczość narkotyczną niezbędna jest rekrutacja dwóch tysięcy nowych funkcjonariuszy.

Artykuł odnotowuje wiele „przechodzeń drobnych przestępców” do biur podróży i holenderskich kucharzy i pracowników gastronomii.” Holandia spełnia wiele cech narkopaństwa z gospodarką równoległą” – podaje dokument, oparty na informacjach od blisko 400 oficerów służb bezpieczeństwa.

Dane będące prawdopodobnie podawane przez prasę holenderską wskazują, że przestępczość w Holandii spada, ale policjanci twierdzą, że wiele ofiar przestało zgłaszać incydenty, w czasie gdy zorganizowane grupy przestępcze mogły się nie obawiać interwencji służb porządkowych. Raport Policji holenderskiej ostrzega, że tylko 20 proc. przestępstw odbywających się na obszarze kraju wobec osób „starszych i narażonych” jest zgłaszanych na policję.

Burmistrz Amsterdamu Kobieta Kajsa Ollongren, a także amsterdamska Policja ostrzega o wzroście przestępczości zorganizowanych. Władze tego miasta ostrzegały w styczniu o „wzroście przestępczości zorganizowanej” oraz o „przejściu do bardziej niewidocznych form kryminalnych”, które są „poza kontrolą władz”. Jak twierdzi holenderska prasa powinni Oni „przejść do bardziej niewidocznych działań, gdyż sama Policja przestała być wystarczająca.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o