Małopolskie: Zatrzymani złodzieje perfum i kosmetyków z tarnowskich drogerii
Kradzież wiadomości

Zatrzymani złodzieje perfum i kosmetyków z tarnowskich drogerii – Małopolskie

Policjanci zatrzymali złodziei perfum i kosmetyków z tarnowskich drogerii. Zarzuty w prowadzonych dwóch odrębnie sprawach usłyszało pięć osób – grozi im od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia – poinformował w czwartek rzecznik prasowy małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Zatrzymanej piątce podejrzanych grodzi od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia. Przedmioty, które tarnowskim policjantom udało się odzyskać, warte są ponad 1,6 tys. zł.

Kradzieże są przedmiotem dwóch odrębnych dochodzeń.

Według informacji policji, pierwsza ze spraw dotyczy 26-latki z powiatu krakowskiego, która od kilku tygodni mieszka w Tarnowie. Tutaj kobieta namówiła na skok dwóch przypadkowych mężczyzn, poznanych na ulicy.

Pierwszego dnia jeden z nich szedł ze świeżo poznaną znajomą do drogerii, skąd razem wynosili drogie perfumy oraz inne kosmetyki. Dzień później, sytuacja się powtórzyła z tą różnicą, że miejsce obok 26-latki zajął drugi z panów.

W wyniku obu kradzieży ze sklepu zniknął towar wart ponad 2 tys. zł. Policja ustaliła, że skradzione przedmioty miały być sprzedawane przechodniom na ulicy za połowę faktycznej wartości.

26-latka oraz dwaj mężczyźni przyznali się do zarzucanych czynów i poprosili o możliwości dobrowolnego poddania się karze.

Drugie dochodzenie dotyczyło kradzieży dokonanych przez kolegów z bloków – 25- i 27-latka. Pod koniec ubiegłego tygodnia mężczyźni zabrali z jednej z drogerii kilka perfum wartych ponad 600 zł. Jednego z rabusiów zatrzymali pracownicy sklepu, drugiego – wybiegającego ze sklepu – ujęli przejeżdżający policjanci, którzy nabrali podejrzeń widząc biegnącego, zdenerwowanego mężczyznę.

źródło portalsamorzadowy.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o