Czym jest rehabilitacja?
Warto przeczytać

Czym jest rehabilitacja?

Rehabilitacja najprościej oznacza pomoc wobec dzieciom, osobom dorosłym i starszym, aby ich funkcjonowanie w codziennym życiu nie sprawiało im problemu ani bólu. Pomaga w przezwyciężaniu trudności z myśleniem, widzeniem, jedzeniem, słyszeniem, komunikowaniem się i najważniejszym – poruszaniem się. Aby osiągnąć wymarzony cel potrzebny jest dobry fizjoterapeuta, którym jest Michał Laskowski – rehabilitant, który posiada swój gabinet w Rumi.

Jakie są korzyści wynikające z rehabilitacji?

Rehabilitacja Rumia pomaga zmniejszyć wiele schorzeń, w tym chorób czy urazów. Jednocześnie wspomaga dolegliwości medyczne oraz chirurgiczne, przeważnie pooperacyjne. Zapobiega powikłaniom związanym z wieloma schorzeniami np. udarem, urazem kręgosłupa czy złamaniem. Rehabilitant Michał Laskowski, który prowadzi swój gabinet pomaga zarówno najmłodszym jak i najstarszym, pomaga całemu społeczeństwu. Sama forma dobrze dobranej rehabilitacji pomaga uniknąć kosztownego leczenia, hospitalizacji, skraca czas pobytu w szpitalu. Minimalizuje niepełnosprawność wywołaną przez choroby układu krążenia, nowotwory i cukrzycę.

Jakie są korzyści wynikające z fizjoterapii?

Fizjoterapia od wielu lat wykorzystywana jest w celach leczniczych. Przede wszystkim umożliwia powrót sprawności fizycznej, poruszania się i łagodzenia dolegliwości bólowych. Profesjonalny fizjoterapeuta Michał Laskowski potrafi wykryć u swoich pacjentów wiele schorzeń, między innymi: schorzenia neurologiczne, układu nerwowo-mięśniowo-szkieletowego, układu sercowo-naczyniowego i układu oddechowego. Fizjoterapia Rumia zajmuje się mobilizacją tkanek miękkich, co zmniejsza napięcie mięśniowe, obrzęk, ból i stan zapalny. Tuż obok fizjoterapii jest elektroterapia, która przeciwdziała atrofii mięśni, często łączy się z terapią ultradźwiękową. Efekty terapii dźwiękami regenerują uszkodzone tkanki. Pomoc najbardziej widoczna jest przy zapaleniach ścięgien i nadwyrężonych mięsień oraz w artretyzmie. Fizjoterapia Rumia leczy bóle różnego pochodzenia (od stanek zapalnych tkanek, przez przeciążenie po uraz techniczny). Co zaskakujące, fizjoterapia pomaga osobom, które mają problemy w trawieniem i oddychaniem. Pomaga również najmłodszym, czyli noworodkom, którzy urodzili się zbyt wcześnie i potrzebują dobrze dobranej rehabilitacji. Minimalizuje asymetrię u noworodków, czyli tzw. stan kliniczny, w którym zauważymy zaburzenia w budowie i motoryce ciała. Asymetria może być wrodzona, ale nabyta również czy narodzeniu. Dlatego tak ważne jest, aby już we wczesnym stadium dziecka dobrać odpowiednią rehabilitację przy czujnym oku profesjonalnego fizjoterapeuty jakim jest Michał Laskowski.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments