Karnisz drewniany - czy warto go kupić?
Artykuł miesiąca

Karnisz drewniany – czy warto go kupić?

Karnisze służą nie tylko do podtrzymania zasłonek i firanek, ale pełnią także funkcje ozdobne w każdym z pomieszczeń. Dają możliwość podkreślenia aranżacji wnętrza i nadaniu mu odpowiedniego klimatu. Czym cechują się drewniane karnisze? Jakie zalety są z nimi związane?

Karnisz drewniany

Z drewna tworzone są różnorodne wyroby, w tym także karnisze. Ten materiał pozwala uzyskać przytulną i domową atmosferę, na której zależy każdemu z nas. Karnisz drewniany bardzo dobrze dopasuje się do wnętrz w stylu rustykalnym, a także klasycznym. W większych pokojach będą wyglądać na nieco lżejsze i delikatniejsze niż są naprawdę. To rozwiązanie już od dłuższego czasu ma swoich zwolenników.

Zalety karniszy drewnianych

Główną zaletą drewnianych karniszy jest fakt, że są one produktem ekologicznym. Dzięki temu użytkownicy mogą choć w pewnym stopniu przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego. gdyż drewno nie wytwarza szkodliwych substancji. Aktualnie na rynku znajdziemy mnóstwo tego typu karniszy, co pozwoli dobrać je do własnego gustu i aranżacji wnętrza. Bardzo często są one tańszą opcją niż inne rodzaje karniszy, co jest kolejną docenianą zaletą.

Jak wybrać idealny karnisz z drewna?

Drewniane karnisze najczęściej wykonywane są z buku, sosny lub brzozy i malowane specjalną farbą przeznaczoną do drewna. Wybór karniszy do domu wbrew pozorom nie jest najłatwiejszy. Pamiętać należy o tym, że karnisz z drewna dobrać warto do koloru podłogi w pomieszczeniu, a także do odcienia drzwi i okien, czy też mebli drewnianych. Aranżacja pokoju zostanie wtedy urozmaicona z zachowaniem pełnej spójności. Co ciekawe, drewniane karnisze doskonale zgrają się z naturalnymi materiałami i tkaninami, dlatego wybierając zasłony postawmy na tekstylia tworzone z bawełny lub lnu. Zrezygnujmy z ciężkich i przytłaczających zasłon, które dadzą niezbyt przyjemne efekty.

Karnisz drewniany jest rozwiązaniem, które sprawdzi się w każdym domu. Dobrać go należy do stylu całego wnętrza i pamiętać o dopasowaniu kolorystycznym, które jest niezwykle ważne.

artykuł powstał we współpracy z sklep.karpol.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o